Шведські інвестори розглядають перспективи генерації енергії з відходів в Україні
Йдеться про потенціал використання твердих побутових відходів для генерації енергії

У ході зустрічі голова Держенергоефективності Сергій Савчук, народний депутат України, в. о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський та голова правління шведської енергетичної компанії CINDRIGO Юрген Андерсон обговорили перспективи генерації енергії з відходів в Україні за шведськими технологіями та із залученням шведських інвестицій. Про це повідомляє прес-служба уряду.
Йдеться про потенціал використання твердих побутових відходів для генерації енергії в Україні. Згідно з повідомленням, щороку вивозиться 10 млн тонн відходів, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт·год електроенергії. Це дозволить заміщувати 700 млн куб. м газу щорічно.
«Агентство працює над можливостями запровадження проектів з використання відходів для генерації енергії. Враховуючи прив’язаний до курсу євро та підвищений на 10% «зелений» тариф на електроенергію з біогазу, а також запроваджений стимулюючий тариф на тепло «не з газу», такі проекти будуть економічно вигідними», – зауважив Савчук.
Компанія CINDRIGO спеціалізується на проектах з генерації енергії з відходів та біомаси. Компанія також зацікавлена в роботі в Україні та заснувала тут своє представництво – Ukraine Bioenergy Holding.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].