Клімкін: Росія захопила ядерні сховища в Криму

Клімкін: Росія захопила ядерні сховища в Криму

Російська агресія разом з провокаціями КНДР спричинила фактичне розширення географічного району ядерного розгортання сил

Клімкін: Росія захопила ядерні сховища в Криму
Фото Постійне представництво України при ООН

РФ захопила реактор та два ядерних сховища в анексованому Криму та на Донбасі. Про це під час засідання Радбезу ООН з питання Північної Кореї заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він підкреслив, що наразі світова спільнота є свідком політики подвійних стандартів або небажання певних країн визнати, що північнокорейський режим є реальною загрозою.

«Ті, хто шукає виправдань для Пхеньяну, мають зрозуміти, що для людей в Японії та Південній Кореї північнокорейські попередження стали реаліями життя. Уявіть собі, що вони відчувають або як прокидаються від звуку сирен»,- сказав Клімкін та додав, що ця ситуація підводить до висновку, що «мирне залагоджування агресивних амбіцій не спрацьовує. Крім того, діяльність злочинців заохочується бездіяльністю міжнародної спільноти.

«Тому міжнародна спільнота повинна продемонструвати чітку та безкомпромісну позицію стосовно захисту міжнародного права… Нам потрібні дії, швидка та адекватна відповідь», – заявив він.

Під час виступу Клімкін приділив особливу увагу Росії, яка порушила Будапештський меморандум.

«В результаті, моя країна була «винагороджена» порушенням її кордонів у відкритому нехтуванні нормами та принципами міжнародного права… Для нас повідомленням є зрозумілим: російські зобов’язання нічого не означають. Вони вартують менше, ніж коштували чорнила, які використовувались для їх підписання, – сказав міністр. – Завдяки незаконній окупації Криму та російській агресії на Донбасі український національний регулятор втратив контроль над урановим реактором в Севастополі, двома ядерними сховищами та більш як 1200 радіонуклідних джерел».

Він наголосив, що коли мова йде про важливість збереження режиму ядерного нерозповсюдження, треба мати на увазі, що окупація території України державою, яка володіє ядерною зброєю, призвела до фактичного розширення географічного району ядерного розгортання сил.

Російська військова агресія проти України, а також систематичні провокації Північної Кореї спровокували небезпечний дисбаланс в існуючій системі міжнародної безпеки, підірвали ефективність та надійність режимів нерозповсюдження ядерної зброї.

«Щоб не допустити того, щоб світ потрапив у стан беззаконня, ми повинні бути єдиними для забезпечення міжнародного права», – сказав Клімкін.

Нагадаємо, ще в березні стало відомо, що Росія розгортає крилаті ракети, що суперечить умовам договору щодо ліквідації ракет середньої та малої дальності від 1987 року. У відповідь на такі дії, Трамп днями схвалив нові санкції проти Росії.

Таку ж позицію підтримали і в НАТО. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло