Глобальний попит на вугілля знизиться у наступні 5 років – Міжнародне енергетичне агентство
Споживання знизиться в США, Європі, Канаді та Китаї

Глобальний попит на вугілля знизиться протягом наступних 5 років, збільшившись всього на 0,5% цього року, значним чином завдяки більш низькому споживанню в Китаї. Про це повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (IEA), передає Reuters.
Споживання вугілля скоротилося минулого року на 1,9%, до 5,357 мрлд тонн, порівняно з попереднім роком. Це пов’язано з тим, що зменшення ціни на газ, зростання відновлюваних джерел енергії та підвищення ефективності знизили попит, зазначається в щорічному звіті агентства.
Очікується, що глобальний попит на вугілля зросте в середньому на 0,5% на рік, до 5,534 млрд тонн, до 2022 року, «на трохи вище, ніж нинішній рівень».
Використання вугілля знижатиметься в Європі, Канаді, США та Китаї – найбільшому у світі споживачу вугілля, але збільшиться в Південно-Східній Азії, Індії, Пакистані та Бангладеш.
Очікується, що до 2022 року споживання в Китаї знизиться до 2,787 тонн на рік у зв’язку із дією урядової програми боротьби із забрудненням повітря.
Наступного року споживання в США дещо збільшиться, а в 2022-му скоротиться до 469 тонн. В ЄС споживання скоротиться до 293 млн тонн.
Згідно з прогнозом, доля вугілля у світовому енергетичному ринку знизиться до 26% у 2022 році порівняно з 27% у 2016 році.
Після кількох років спаду цін на вугілля вони укріпились цього року, що обумовлено різким скороченням видобутку вугілля в Китаї у поєднанні з сильним попитом в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та Європі.
Незважаючи на високі ціни на газ у 2016–2017 роках, розробка вугільних проектів була повільною. Як повідомляє агентство, слабкий попит та невизначені перспективи для Китаю та Індії, а також для Кореї та Японії, призвели до гальмування інвестицій.
«Ціни, як і раніше, значною мірою залежатимуть від Китаю, таким чином структура реформи китайської вугільної промисловості є ключем до еволюції цін на вугілля», – йдеться у звіті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].