Червоний Хрест: число ймовірно хворих на холеру в Ємені досягло 1 млн осіб

Червоний Хрест: число ймовірно хворих на холеру в Ємені досягло 1 млн осіб

Аналітики вважають цифру перебільшеною

Червоний Хрест: число ймовірно хворих на холеру в Ємені досягло 1 млн осіб
фото з pixabay.com

Єменська епідемія холери досягла мільйона підозрюваних випадків на фоні того, що війна в країні залишила 80% населення без продовольства, пального, чистої води та доступу до послуг охорони здоров’я.. Про це йдеться у звіті Міжнародного комітету Червоного Хреста, передає Reuters.

Ємен, одна з найбідніших країн арабського світу, втягнута у війну між повстанцями-хуситами з їх союзником Іраном та військовою коаліцією на чолі з США та Саудівською Аравією.

ООН зазначає, що Ємен страждає від найгіршої гуманітарної кризи у світі і 8 млн людей знаходяться на межі голоду.

Спалах холери відбувся у квітні і швидко розповсюдився, спричинивши загибель 2227 осіб.

Нову хвилю захворювання очікують у березні-квітні 2018 року.

«Імовірно, це є невідворотним. Ми маємо бути готові до ще однієї масштабної епідемії, – сказав координатор з надзвичайних ситуацій Ємена Марк Понцин. – Місця, де війна активна, найбільше підпадають під ризик збільшення захворюваності».

Останньою надзвичайною ситуацією є захворювання на дифтерію, хворобу, якої не було в Ємені протягом 25 років. Цього разу захворіло 312 осіб, з них загинуло 35.

Ця хвороба є не настільки небезпечною як холера, але спалахи дифтерії можуть торкнутися тисячі громадян. Крім того, в країні є дефіцит дифтерійного антитоксину.

Зазначається, що хусити, які контролюють більшу частину країни, з підозрою ставляться до будь-яких щеплень.

Проблеми Ємену загострюються також через на блокаду Саудівською коаліцією портів країни, що спричиняє нестачу пального та зростання цін на продукти харчування. Система охорони здоров'я практично зруйнована, а працівникам цієї галузі не виплачували зарплатню протягом року.

Нагадаємо: єменські порти були закриті у відповідь на запуск ракети з Ємену повстанцями.

Пізніше в сторону Ер-Ріяда було запущено ще дві ракети, але Саудівська Аравія все ж прийняла рішення, що порт Ходейда залишиться відкритим для поставок гуманітарної допомоги. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті