Захворіло у світі
43,514,678
Померло у світі
1,159,708
Вилікувалось у світі
29,204,379
Захворіло в Україні
355,601
Померло в Україні
6,590
Вилікувалось в Україні
145,336
Депутати пропонують закріпити правове регулювання франчайзингу

Депутати пропонують закріпити правове регулювання франчайзингу

Українське законодавство не містить визначення договору франчайзингу або франшизи

Депутати пропонують закріпити правове регулювання франчайзингу
Фото pixabay.com

Група народних депутатів пропонує закріпити на законодавчому рівні регулювання правовідносин в області франчайзингу, зокрема ввести поняття «франчайзинговий договір», «франшиза», що полегшить ведення бізнесу в Україні, покращить її інвестиційну привабливість.

Відповідний законопроект «Про франчайзинг» № 7430 днями зареєстровано у Верховній Раді.

Як зазначається у поясненні до документу, відсутність правового захисту сторін договору прямо впливає на рішення щодо купівлі-продажу франшизи.

Натомість, іноземні компанії не вважають такий стан речей сприятливим для розвитку власного бізнесу. Так, за відсутності в національному законодавстві категорії «франчайзинговий договір», компаніям доводиться використовувати кілька інших типів договорів для закріплення франчайзингових відносин (ліцензійні договори, договори комерційної концесії, про спільну діяльність).

«Якщо хоча б в одному документі істотні умови не будуть визначені в повному обсязі, ця частина договору франчайзингу або ж весь документ можуть бути визнані недійсними у судовому порядку», – йдеться у поясненні.

Згідно із законопроектом, франчайзинг – підприємницька діяльність, за якою на договірній основі одна сторона (правоволоділець) зобов’язується передати іншій стороні (користувачеві) за винагороду на визначений строк до 3 років комплекс виключних прав на використання (з обов’язковою поміткою «на умовах франчайзингу») знака для товарів і послуг, фірмового найменування, послуг, технологічного процесу і (або) спеціалізованого обладнання, комерційної інформації, що охороняється законом, а також інших  передбачених договором об’єктів виключних прав.

Про те, як розвивається франчайзинг в Україні читайте у матеріалі Mind «Дорогий досвід: чому ресторанні мережі все частіше розвиваються за франчайзингом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті