ДІУ залучить $500 млн у китайської компанії для будівництва житла

ДІУ залучить $500 млн у китайської компанії для будівництва житла

Запозичення будуть у вигляді кредитної лінії за ефективною ставкою 4,5% річних

ДІУ залучить $500 млн у китайської компанії для будівництва житла
Фото: Shutterstock

Державна іпотечна установа (ДІУ) залучить $500 млн зовнішніх запозичень для фінансування державного інвестиційного проекту «Забезпечення житлом на умови іпотечного кредитування або фінансового лізингу». Відповідну постанову Кабміну було опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» 23 грудня, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, запозичення будуть у вигляді кредитної лінії за ефективною ставкою 4,5% річних.

17 листопада 2017 року ДІУ уклала угоду щодо реалізації державного інвестиційного проекту з китайською національною компанією, якою підтвердила умови отримання фінансування. Кабмін 20 грудня схвалив постанову.

За рішенням уряду, вибірка кредиту здійснюватиметься окремими траншами згідно із затвердженим графіком фінансування. Термін кредиту – 15 років з можливістю його пролонгації, узгоджується окремо.

Разом з цим, умови фінансування також припускають трирічне відтермінування погашення кредиту (пільговий період) і погашення основної суми боргу 24 рівними частинами раз на півроку з виплатою відсотків також раз на півроку.

Завдяки фінансуванню можна буде побудувати 1,44 млн кв. м житла (близько 30 600 квартир) на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу зі ставкою не більше 15,3% річних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті