Найбільші ризики держбюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків – Люнгман

Найбільші ризики держбюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків – Люнгман

Темп їх збільшення перевищує номінальне зростання економіки

Найбільші ризики держбюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків – Люнгман
Фото: Shutterstock

Найбільші ризики держбюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків. Про це з посиланням на слова постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана пише Економічна Правда.

«Ризики, які ми бачимо, полягають у зашвидкому зростанні поточних видатків – темп збільшення яких суттєво перевищує номінальне зростання економіки, і в істотному уповільненні деяких реформ. В сукупності це шкодитиме конкурентоспроможності України, а врешті-решт загрожуватиме її борговій стійкості», – заявив Люнгман.

Люнгман також нагадав, що МВФ має з Україною активну чотирирічну програму до березня 2019 року.

«Програма робить особливий наголос на питаннях податково-бюджетного та фінансового секторів, а також на структурних реформах, що покликані поліпшити бізнес-середовище та подолати корупцію, пожвавити енергетичну та земельну реформи та наростити економічну ефективність шляхом реформування та приватизації держпідприємств», – заявив Люнгман.

За його словами,  важливо, щоби  податково-бюджетна політика керувалася досягненням трьох цілей, зокрема скорочення боргу шляхом утримання фіскальних дефіцитів на низькому рівні, контроль поточних видатків та впровадження реформ.

Раніше повідомлялося, що 7 грудня Рада затвердила держбюджет-2018. Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав прийнятий парламентом Державний бюджет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті