«Київенерго» виділив оператора систем розподілення в окрему компанію

«Київенерго» виділив оператора систем розподілення в окрему компанію

Відбулося заплановане в листопаді розділення «Київенерго» на дві компанії

«Київенерго» виділив оператора систем розподілення в окрему компанію
Фото УНІАН

Результатом зборів акціонерів «Київенерго» стало виділення зі складу компанії оператора систем розподілення – «ДТЕК Київські електромережі». За «Київенерго» збережено діяльність з постачання електроенергії. Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

Збори акціонерів відбулися за участю найбільших власників голосуючих акцій «Київенерго» підконтрольних СКМ Ріната Ахметова компаній: DTEK Holdings – 25%, DTEK Energy – 29%, Ornex – 21% і «ДТЕК Енерго» – 18%.

Як зазначається, створена компанія буде здійснювати діяльність з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж.

Відтак, «Київенерго» передає на баланс «ДТЕК Київські електромережі» права, зобов'язання та майно для реалізації дистрибуційного бізнесу. Очікується, що державна реєстрація нової компанії буде завершена в лютому 2018 року.

Крім того, акціонери вирішили конвертувати 108,4 млн акцій «Київенерго» номінальною вартістю 0,25 грн кожна в таку ж кількість акцій «Київенерго» номінальною вартістю 0,05 грн кожна і «ДТЕК Київські електромережі» номінальною вартістю 0,2 грн кожна.

Як зазначається, таким чином всі поточні акціонери стануть власниками акцій «Київенерго» і «ДТЕК Київські електромережі».

Водночас повідомляється, що створення нових товариств ніяк не вплине на обсяг прав і обов'язків за договорами на управління комунальним майном, укладеним між Київською міською радою та «Київенерго». Право власності громади Києва на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод «Енергія», теплові мережі та інші об'єкти, залишається непорушним.

Як писав Mind, за підсумками загальних зборів акціонерів ПАТ«Київенерго» 13 листопада було прийнято рішення на вимогу закону України про реорганізацію компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло