mind
Фінансування науки зросло на 30% порівняно з 2017 роком

Фінансування науки зросло на 30% порівняно з 2017 роком

Цього року на розвиток науки заплановано виділити 6,1 млрд гривень

Фінансування науки зросло на 30% порівняно з 2017 роком
Фото: pixabay.com

Цього року на фінансування науки в Україні передбачено 6,1 млрд гривень, що на 30% більше за минулорічний план. Причому найсуттєвіше зросло фінансування Національної академії наук – понад 38%. Водночас кошти на університетську науку збільшилися лише на 12,3%, повідомляє Урядовий портал.

«Сьогодні основне фінансування на науку йде в Національну академію наук, яка абсолютно незалежна від МОН і розпоряджається своїм бюджетом самостійно. Так, у 2017 році у її розпорядженні було 2 млрд 719 млн гривень. Для порівняння, фінансування на науку, яким розпоряджається МОН, а це є фінансування на університетську науку, становило всього 621,5 млн гривень. При цьому частина цих коштів йде на конкурсне фінансування наукових проектів, яке можуть також  вигравати інститути НАН. Таким чином, університетська наука, за яку відповідальне МОН, отримує лише  10% від загального обсягу фінансів на науку», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Детальніше про головний кошторис країни читайте в аналітичному матеріалі Mind: «Рік великих сюрпризів: кого і чим роздратував держбюджет-2018».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті