Кремль хотів втрутитися у вибори в США у 2016 році - Макмастер

Кремль хотів втрутитися у вибори в США у 2016 році - Макмастер

Також Росію підозрюють у втручаннях в долю Каталонії, Мексики та Чорногорії

Кремль хотів втрутитися у вибори в США у 2016 році - Макмастер
Герберт МакМастер
Фото US Army

Білий дім вважає, що за спробами втручання в передвиборну кампанію в США у 2016 році стояв Кремль. Про це стало відомо у інтерв’ю радника президента США з національної безпеки Герберта Макмастера для «Голосу Америки».

«Так, це безумовно трапилося, і президент також офіційно про це заявляв, – сказав радник глави Білого дому. – Ми, зі свого боку, повинні знайти спосіб відповісти на цю дуже просунуту стратегію, на цей новий вид загрози, яку Росія удосконалила різними способами, в тому числі з використанням дезінформації і пропаганди, інструментів, що надаються соціальними мережами для того, щоб поляризувати суспільство, внести розбрат і налаштувати (різні політичні групи) один проти одного... Ми торкнулися цієї проблеми в нашій Стратегії національної безпеки, бо для нас важливо відкрито говорити про те, що роз'єднує і об'єднує нас як націю, про наші прагнення і цінності, таких як права особистості, верховенство закону і демократія».

За словами радника президента США, Кремль не обмежився втручанням в американську виборчу кампанію.

«Росіяни дуже активно діяли також в Європі, – сказав Герберт Макмастер. – Зовсім недавно (втручалися) в вибори у Франції, в проведення референдуму, присвяченого (долі) Каталонії в Іспанії. Ви бачите, що вони активні в Мексиці, спроби спровокувати путч в Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації – це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їхні справжні наміри, а, отже, послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати спільноти один проти одного».

Макмастер вважає, що Росія неминуче поплатиться своєю репутацією за спроби використати деструктивні дії Ірану на Близькому Сході.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті