Пучдемон був готовий постати перед судом в обмін на посаду голови Каталонії

Пучдемон був готовий постати перед судом в обмін на посаду голови Каталонії

Влада Іспанії пропозицію відкинула та пригрозила йому негайним арештом

Пучдемон був готовий постати перед судом в обмін на посаду голови Каталонії
фото Wikipedia

Екс-очільник Каталонії запропонував повернутись до Іспанії та встати перед судом в обмін на дозвіл повернутись на посаду голови регіону. Згідно з джерелами з оточення каталонського політика в бельгійській столиці, колишній «президент» направив цю пропозицію уряду Маріано Рахоя, але йому було відмовлено. Про це повідомляє El Confidential.

Пучдемон запропонував здатись правосуддю на наступний день після вступу на посаду голови Каталонії, щоб дати свідчення і прийняти всі наслідки рішення суду. Пропозицію зустріли відмовою, та його проінформували, що якщо він вирішить повернутись, його буде негайно затримано.

Нагадаємо, наприкінці грудня Пучдемон звертався до іспанського уряду із проханням дозволити йому повернутись до країни під час відкриття сесії каталонського парламенту, щоб він мав змогу очолити регіон. Він також закликав уряд Італії до діалогу задля врегулювання нинішньої напруженості між турбулентним регіоном і владою в Мадриді.  

Про вибори, які мали покликати на меті приборкати сепаратистський порив найбагатшого регіону Іспанії, але завершились провалом для Мадрида можна прочитати в матеріалі Mind «Іспанія отримала ляпаса»: каталонці знову обрали сепаратистів». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло