Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
КНДР відправить свою делегацію та спортсменів на зимову Олімпіаду до Південної Кореї

КНДР відправить свою делегацію та спортсменів на зимову Олімпіаду до Південної Кореї

Переговори між КНДР та Південною Кореєю відбулись вперше за два роки

КНДР відправить свою делегацію та спортсменів на зимову Олімпіаду до Південної Кореї
фото з pixabay.com

Північна Корея заявила, що відправить делегацію високопосадовців, спортсменів та групу підтримки на зимову Олімпіаду в Пхенчхані, Південна Корея. Про це повідомляє Reuters із посиланням на слова південнокорейського чиновника.

Сеул запропонував міжкорейські воєнні переговори щодо зменшення напруги на Корейському півострові та возз’єднання членів сімей на час лютневого місячного Нового року.

Південнокорейська сторона також запропонувала, щоб спортсмени з Південної та Північної Кореї об’єднались на церемонії відкриття Ігор та інших спільних заходів під час зимової Олімпіади.

Перша офіційна зустріч за два роки відбувалась у демілітаризованій зоні. Діалог між «сусідами» припинився на фоні розгортання КНДР своєї ракетної та ядерної програм. Сеул висловлює сподівання, що відновлення процесу переговорів сприятиме встановленню мира на півострові.

Представники Північної Кореї заявили, що в ході зустрічі вони були відкриті до сприяння примиренню між двома країнами через діалог та переговори.

Голова північнокорейської делегації Рі Сон Гвон у вступному слові сказав: «Сьогодні ми прийшли на цю зустріч з думкою про те, щоб дати нашим братам, які покладають великі надії на цей діалог, неоціненні результати як перший подарунок року…». 

Нагадаємо, участь американських атлетів у Олімпійських іграх знаходиться під питанням. Американська влада стривожена безпекою своїх спортсменів через загрозу з боку КНДР.

У свою чергу Південна Корея, як країна – господар Ігор, провела в грудні серію навчань, пов’язаних із загрозами терористичних нападів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті