Палаючий у Східнокитайському морі танкер може горіти протягом місяця – експерт

Палаючий у Східнокитайському морі танкер може горіти протягом місяця – експерт

Судно горить вже четверту добу, існує ризик вибуху

Палаючий у Східнокитайському морі танкер може горіти протягом місяця – експерт
фото з twitter.com/NicGoodmaritime

Танкер з іранською нафтою, який спалахнув внаслідок аварії в Східнокитайському морі, може горіти до місяця. Про це агентству Reuters заявили в Міністерстві океанів та риболовлі Південної Кореї.

Десятки рятувальних човнів попри сильні вітри, високі хвилі та отруйні пари намагались прочесати площу в 3100 кв. км в пошуках 31 зниклого моряка та загасити вогонь, причому існувала ймовірність, що корабель може вибухнути або затонути.

«Враховуючи попередні аварії танкерів, ми вважаємо, що горітиме ще два тижні або місяць, – сказав південнокорейський чиновник міністерства Парк Сун-дон. – Наразі нас турбує пальне, яке може забруднити воду, якщо корабель затоне».

Нагадаємо, 7 січня танкер Sanchi зіткнувся з гонконгським суховантажем CF CRISTAL біля східного узбережжя Китаю. Після аварії на борту корабля було виявлено тіло одного з членів екіпажу, решта, 31, вважаються зниклими без вісти.

Танкер перевозив 136 000 тонн конденсату, ультралегкої легкозаймистої нафти, що є еквівалентним приблизно 1 млн барелів та коштує близько $60 млн.

Пізно ввечері у вівторок китайський уряд заявив, що не виявив масштабного витоку нафти, та конденсат горів та випаровувався так швидко, що до води потрапило біля 1%.

Конденсат є сильно летючим, коли вступає в контакт з повітрям та водою, що може спричинити вибух корабля та його затоплення. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті