Китай стурбований обмеженнями США на китайські інвестиції

Китай стурбований обмеженнями США на китайські інвестиції

В китайському міністерстві комерції вважають, що перешкоди з боку США є штучними

Китай стурбований обмеженнями США на китайські інвестиції
фото Shutterstock

Китай у четвер висловив стурбованість у зв'язку з обмеженнями щодо китайських інвестицій, ведених США з міркувань національної безпеки, передає агентство «Сіньхуа».

Американський уряд минулого тижня відхилив злиття китайської компанії Ant Financial з американською міжнародною компанією грошових переказів MoneyGram в зв'язку з побоюваннями з приводу національної безпеки.

«Що стосується справи Ant Financial, нам шкода, що стандартні ділові інвестиції і угоди злиття китайських підприємств в США були знову заблоковані з так званих міркувань національної безпеки», – заявив офіційний представник Міністерства комерції КНР Гао Фен.

«Ми не виступаємо проти нормальної перевірки безпеки закордонних інвестицій відповідними країнами, але нас турбує штучне створення перешкод для іноземних інвестицій», – підкреслив Гао Фен.

Як повідомлялося, в січні 2017 року Ant Financial, фінансовий підрозділ інтернет-гіганта Alibaba, уклав угоду про придбання MoneyGram за $880 млн. У квітні сума пропозиції була збільшена приблизно до $1,2 млрд.

Однак Комітет з іноземних інвестицій США (CFIUS) відмовився схвалити цю операцію, повідомили обидві компанії у спільній заяві.

«Геополітична обстановка істотно змінилася з того моменту, коли ми вперше оголосили про заплановану операцію з Ant Financial близько року тому», – прокоментував головний виконавчий директор MoneyGram Алекс Холмс.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло