mind
Трамп продовжить існування іранської ядерної угоди – Reuters

Трамп продовжить існування іранської ядерної угоди – Reuters

Водночас він розмірковує над введенням нових, цілеспрямованих санкцій проти Ірану

Трамп продовжить існування іранської ядерної угоди – Reuters
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп продовжить послаблення іранських санкцій, тим самим продовжить ядерну угоду 2015 року між США та іншими світовими державами, залишивши її без змін. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Трамп зіштовхнувся із крайнім терміном для прийняття рішення щодо угоди в п’ятницю, 12 січня. Його рішення щодо відновлення санкцій проти Ірану фактично зруйнувало б угоду. Остаточне рішення Білий дім оголосить сьогодні.

Водночас Трамп схвалив відмову від поновлення санкцій, він також вирішив ввести нові, цілеспрямовані обмеження проти Ірану.

Два чиновники з адміністрації президента повідомили Reuters, що Трамп у приватному порядку висловив небажання дослухатися до порад провідних радників, які рекомендували не поновлювати призупинені санкції.

Іранську угоду у 2015 році було підписано попередником Трампа, Бараком Обамою, в обмін на обмеження ядерних амбіцій Ірану. Її також підписали Китай, Франція, РФ, Великобританія, Німеччина та ЄС.

Зазначається, що Трамп зазнав сильного тиску з боку європейських союзників, щоб подовжити угоду.

У свою чергу Іран неодноразово заявляв, що його ядерна програма призначена лише для мирних цілей, та зазначив, що дотримуватиметься її, доки й інші сторони виконуватимуть її умови.

Нагадаємо, ще в жовтні Трамп відмовився підтвердити, що Іран дотримується умов ядерної угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті