mind
ОБСЄ: ситуація в зоні АТО загострюється

ОБСЄ: ситуація в зоні АТО загострюється

Моніторингова місія ОБСЄ відзначає збільшення кількості обстрілів

ОБСЄ: ситуація в зоні АТО загострюється
Фото УНIАН

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів. Про це заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Після домовленості про перемир'я на свята встановився відносний мир. Але не було жодного дня без порушень. Сторони в повному обсязі виконують узяті на себе зобов'язання ... Зараз можна сказати, що почалася фаза ескалації. Про це свідчать 2000 порушень, які наші спостерігачі зафіксували з 17:00 вівторка по 17:00 середи на цьому тижні», – зазначив Хуг.

Він нагадав, що аналогічні домовленості вже були – так звані пасхальне, шкільне, хлібне перемир'я. І всі вони проходили по одній схемі: різке припинення вогню, потім поступове збільшення кількості обстрілів.

«Всі ці перемир'я мали позитивні наслідки. Місцеві жителі отримували можливість перепочити від обстрілів. Але ці періоди тривали недовго», – зазначив Хуг.

Перший заступник голови місії також поінформував, що за 2017 рік спостерігачі зафіксували 401 336 порушень режиму припинення вогню в зоні АТО.  Для порівняння: в 2016 році було 320 130 випадків. Також в минулому році було 4065 випадків розміщення важкого озброєння в порушення Мінських домовленостей, 2422 рази патрулям СММ ОБСЄ перешкоджали у виконанні мандата.

«Ми, СММ ОБСЄ, не можемо забезпечити встановлення миру, це можуть зробити лише сторони конфлікту, лише вони можуть припинити бойові дії і забезпечити стійкий мир шляхом відведення озброєння і проведення розмінування», – підкреслив він.

Як писав Mind, Росія продовжує залякувати спостерігачів ОБСЄ на Донбасі.

Якими є реалії сучасної психологічної та соціальної адаптації військових, і чому варто повчитися в інших країн, читайте в матералі Mind «Посттравматичний синдром: як повернути до мирного життя демобілізованих воїнів АТО та звільнених бранців».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті