Росія не хоче, щоб ядерну угоду з Іраном переглядали на вимогу США

Росія не хоче, щоб ядерну угоду з Іраном переглядали на вимогу США

На думку МЗС РФ, це підірве довіру до Вашингтона і зашкодить у переговорах з Північною Кореєю

Росія не хоче, щоб ядерну угоду з Іраном переглядали на вимогу США
Фото mid.ru

Росія не підтримує вимогу США переглянути угоду про ядерну програму Ірану. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на прес-конференції в понеділок, 15 січня, передає Deutsche Welle.

«Те, що зараз намагаються зробити Сполучені Штати, – це, по суті, змінити текст домовленості, включивши до неї речі, які будуть абсолютно неприйнятними для Ірану, і ми не будемо їх підтримувати», – заявив Лавров.

За його словами, якщо в атомну угоду з Тегераном будуть вноситися зміни, це дасть привід сумніватися в надійності обіцянок Вашингтона, а значить, потягне за собою недовіру в переговорах з Північною Кореєю.

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що угода з Іраном має бути перероблена, і в неї слід внести більш жорсткі вимоги до Тегерану.

Трамп вимагає, зокрема, дозволити міжнародним інспекторам огляд всіх іранських об'єктів ядерної програми, а також гарантувати, що Тегеран ніколи не створить ядерну зброю, а угода з ним буде мати необмежений термін дії. За словами Трампа, США негайно вийдуть з угоди, якщо не вдасться домовитися про нові умови найближчим часом.

Як відомо, Іран і шість міжнародних посередників – США, Росія, Китай, Німеччина, Франція і Великобританія – досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана в липні 2015 року. Спільний всеосяжний план дій передбачає виконання Іраном ряду кроків щодо обмеження його ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій, введених США та ЄС.

Нагадаємо, кілька днів тому в Білому домі продовжили режим призупинення санкцій щодо Ірану, але наголосили, що це робиться останній раз.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло