Порошенко хоче звільнити від е-декларування громадських активістів

Порошенко хоче звільнити від е-декларування громадських активістів

Президент просить Раду підтримати законопроекти щодо звільнення від е-декларування громадських активістів

Порошенко хоче звільнити від е-декларування громадських активістів
Фото з офіційного сайту президента

Президент України Петро Порошенко просить Верховну Раду розглянути законопроекти №6674 та №6675, зареєстровані у Верховній Раді в липні 2017 року, якими, зокрема, передбачено звільнення громадських активістів – фізичних осіб, які отримують кошти і майно в рамках реалізації в Україні програм технічної та іншої допомоги, від електронного декларування. Про це сьогодні на погоджувальній раді керівників фракцій і голів комітетів Верховної Ради заявила представник президента в парламенті Ірина Луценко, повідомляє РБК-Україна.

«Президент наполягає і просить парламент визначитися і підтримати позицію президента щодо законопроектів №6674 і №6675 з електронного декларування», – заявила Луценко.

Згідно з поясненням до одного з проектів, документом виключається обов'язок подавати декларацію громадськими активістами, фізичними особами, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом).

Щодо громадських об’єднань (ГО) проектом передбачено їх обов'язок у визначених законом випадках забезпечувати оприлюднення інформації про фінансування їх діяльності.

«Якщо ж громадські організації не бажають розкривати зазначену інформацію, вони можуть перейти на загальну систему оподаткування та отримувати статус підприємства, створеного для отримання прибутку», – зазначається в поясненні до законопроекту №6674 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги».

У поясненні йдеться, що очевидним є право держави та громадянського суспільства знати інформацію про джерела та використання коштів громадськими організаціями, що звільнені від оподаткування.

Як зазначається, в Україні встановлено, що громадські організації, як правило, отримують статус неприбуткових організацій, а їх діяльність – не оподатковується.

Крім того, законопроектом №6675 передбачається, що ГО, загальний річний дохід яких перевищує 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено законом на 1 січня звітного року, зобов'язані оприлюднити до 1 квітня року, наступного за звітним, на власному веб-сайті та подати для оприлюднення на офіційному веб-порталі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, за формою та в порядку, що затверджується Кабінетом міністрів України, річний фінансовий звіт про діяльність.

Водночас, як писав Mind, у листопаді 2017 року прокуратура затримала громадянина України Юрія Новикова, директора естонської компанії Apolineja OU, яка займалася в Україні розробкою програмного забезпечення (ПЗ) для системи е-декларування. Нагадаємо: Новиков уклав договори з компанією Apolineja OU, до яких вніс неправдиві відомості щодо розробки ПЗ для системи е-декларування. Далі Новиков перерахував $140 000, отриманих від ПРООН та МОМ, на банківський розрахунковий рахунок Apolineja OU.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті