Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
МВФ: законопроект про Вищий антикорупційний суд не відповідає зобов'язанням України

МВФ: законопроект про Вищий антикорупційний суд не відповідає зобов'язанням України

Щоб законопроект не затримував створення антикорупційного суду, потрібно внести ще 9 правок

МВФ: законопроект про Вищий антикорупційний суд не відповідає зобов'язанням України
фото Shutterstock

МВФ офіційно повідомив українській владі, що, якщо Верховна Рада ухвалить президентський законопроект «Про Вищий антикорупційний суд» в його нинішній редакції, Київ таким чином порушить свої зобов'язання перед міжнародними партнерами. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на лист глави місії МВФ в Україні Рона ван Родена на ім'я очільника АП Ігоря Райніна.

У листі йдеться про те, що законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» мав стати правильним кроком у напрямку боротьби з корупцією, однак у МВФ виникли питання до його окремих положень.

«У нас є серйозна стурбованість тим проектом закону, який був поданий 22 грудня, ряд його положень не сумісні із зобов'язаннями України щодо програми співпраці з МВФ, а також вони суперечать рекомендаціям Венеціанської комісії», – зазначив Рон ван Роден у листі.

Видання повідомляє, що загалом до документу є 9 системних зауважень.

Головна вимога МВФ – включити до складу Ради міжнародних експертів не тільки міжнародні організації, але й представників донорів, «відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії», і надати їм право блокувати призначення недоброчесних суддів.

«Роль громадської ради міжнародних експертів повинна бути ключовою, а не просто консультативною... Негативне рішення ради щодо кандидата має бути зобов'язуючим для Вищої кваліфікаційної комісії суддів», – йдеться в листі МВФ.

Також юрисдикція суду повинна відповідати юрисдикції Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У МВФ заявили, що готові допомогти Адміністрації президента переглянути закон, щоб привести його у відповідність до зобов'язань української влади і рекомендацій Венеціанської комісії. Тому що в своєму теперішньому вигляді законопроект створює юридичні можливості для додаткових затримок у створенні антикорупційного суду.

Копії листа також направлені ряду українських високопосадовців, зокрема прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману і голові Верховної Ради України Андрію Парубію.

При цьому в Адміністрації президента України, коментуючи заяву МВФ, зазначили, що законопроект «Про Вищий антикорупційний суд» відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії та розроблений у відповідності до Конституції України, пише Українська правда.

«Сьогодні проект закону перебуває у Верховній Раді, тому всі дискусії щодо тих чи інших норм мають відбуватися в рамках правового поля в українському парламенті», – зазначили там.

Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект «Про Вищий антикорупційний суд» 22 грудня 2017 року. 26 грудня його текст оприлюднено на сайті парламенту.

Раніше повідомлялося, що МВФ надасть Україні транш тільки після виконання п’ятьох вимог, серед яких пенсійна реформа, антикорупційний суд і закон про приватизацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті