У Косово вбили Олівера Івановича, одного з лідерів косовських сербів

У Косово вбили Олівера Івановича, одного з лідерів косовських сербів

Поліція поки не висловлює припущень щодо мотиву замаху

У Косово вбили Олівера Івановича, одного з лідерів косовських сербів
Олівер Іванович
Фото Medija centar Beograd

У Косово невідомі вбили одного з лідерів косовських сербів, Олівера Івановича. Про це повідомляє The Guardian.

«Мені повідомили, що його застрелили на місці, і реанімаційні заходи в лікарні Митровіци не увінчались успіхом», – сказав адвокат Івановіча Небойса Влайджич.

Невідомі стріляли в Івановича біля будинку, в якому знаходиться офіс його партії. Слідство проводить косовська поліція. Ні сербська, ні албанська сторона не висловлюють припущення щодо мотиву замаху.

Минулого й цього року Іванович кілька місяців перебував у слідчому ізоляторі за звинуваченнями в скоєнні злочинів над албанським населенням під час бойових дій у провінції.

Колишній державний секретар Сербії з питань Косово Іванович був ключовою особою в переговорах з НАТО, ООН, а після 1990-х – і з ЄС.

Після його вбивства було скликано надзвичайну сесію Ради національної безпеки.

У Брюсселі відклали переговори делегацій Косово та Сербії, які після більш ніж річної перерви мали розпочатись саме сьогодні.

Під тиском міжнародної спільноти та ЄС Косово й Сербія намагались нормалізувати відносини майже через 20 років після початку кровопролитної війни, в якій загинуло 13 000 людей, в основному етнічних албанців.

Етнічне албанське Косово в односторонньому порядку оголосило незалежність від Сербії у лютому 2008 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло