США та Канада обговорили нові шляхи тиску на Північну Корею

США та Канада обговорили нові шляхи тиску на Північну Корею

Американська сторона підкреслює необхідність переговорів, але й не виключає військовий варіант

США та Канада обговорили нові шляхи тиску на Північну Корею
фото Shutterstock

Двадцять країн домовились розглянути більш жорсткі санкції, направлені на те, щоб змусити КНДР відмовитись від своєї ядерної зброї. Держсекретар США Рекс Тіллерсон попередив Пхеньян, що відсутність переговорів може спровокувати військову відповідь. Про це повідомляє Reuters.

Під час зустрічі в США країн, які підтримували Південну Корею під час війни в Кореї в 1950–1953 роках, також було вирішено підтримати відновлення діалогу між двома Кореями «в надії на те, що це призведе до стійкого послаблення напруги».

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин не відмовився від розробки ядерних ракет, які здатні завдати удару по Сполученим Штатам, незважаючи навіть на все більш серйозні санкції США.

Сполучені Штати та Канада провели спільну зустріч у Ванкувері, щоб обговорити імовірні шляхи тиску на лідера КНДР.

Тіллерсон наголосив, що загроза з боку Північної Кореї зростає.

«Ми повинні тверезими і ясними очима подивитись на дану ситуацію… ми маємо визнати, що загроза зростає, і якщо Північна Корея не обрала шлях участі, переговорів та обговорення, вони самі спровокують інший варіант, – сказав Тіллерсон. – Наш підхід полягає в тому, щоб КНДР обрала правильний крок, щоб вони обрали кращий варіант – переговори… Коли вони звертаються до військової ситуації, це не є для них хорошим результатом. Час говорити, але вони мають зробити крок, щоб сказати, що хочуть поговорити».

Нарада у Ванкувері мала на меті забезпечити, щоб уже введені санкції ООН були повністю виконані, і учасники в спільній заяві погодились «розглянути та застосувати заходи для введення односторонніх санкцій та подальших дипломатичних дій, що виходять за рамки резолюцій Ради безпеки ООН.

Тіллерсон також наголосив, що Китай та Росія, які не брали участі в переговорах у Ванкувері, повинні повністю виконати умови санкцій США. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті