Український «Південмаш» чекає на $8,25 млн від Росії

Український «Південмаш» чекає на $8,25 млн від Росії

Для завершення виготовлення однієї ракети-носія «Зеніт-2SLБ»

Український «Південмаш» чекає на $8,25 млн від Росії
Фото: pixabay.com

Українське державне підприємство «Південмаш» розраховує отримати $8,25 млн від Росії, які планується витратити на завершення будівництва ракети «Зеніт-2SLБ» для запуску супутника «Либідь», передає 112 Україна.

«Контракт був укладений ще у 2011 році. Замовлено виготовлення однієї ракети-носія «Зеніт-2SLБ». Замовник – російський ФГУП «Центр експлуатації наземної космічної інфраструктури». Для завершення цього контракту «Південмаш» очікує отримання $8,25 млн, це дозволить завершити складання виробу, а також відвантажити його на космодром Байконур для запуску», – зазначено в повідомленні.

Запустити ракету-носій «Зеніт-3SLB» з українським супутником з космодрому Байконур планувалося ще у 2011 році, проте запуск досі не відбувся. Зараз апарат зберігається в Росії, у компанії «Інформаційні супутникові системи імені Решетньова» (ІСС). Так, у липні 2016 року гендиректор ІСС Микола Тестоєдов повідомив про швидке закінчення терміну гарантійного зберігання супутника.

Контракт на створення супутника «Либідь» у грудні 2009 року уклали Національне космічне агентство України і канадська компанія MacDonald, Dettwiler and Associates, Ltd (MDA). Загальна сума контракту склала $254 млн.

Раніше Mind писав, що у грудні 2017 року за повідомленнями ЗМІ канадська компанія MDA припинила співпрацю з «Укркосмосом» щодо запуска телекомунікаційного супутника через зникнення $8 млн в офшорах.

Нагадаємо, що підприємство «Південмаш» виробляє ракети-носії «Зеніт». Раніше повідомлялося про те, що в космодрому Куру (знаходиться у Французькій Гвіані) успішно запущена в космос ракета Vega, двигун для четвертої ступені якої розроблений і побудований у Дніпрі – колективами КБ «Південне» і заводу «Південмаш».

Читайте у матеріалі Mind про підсумки української промисловості у 2017 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло