В Україні ситуація з правами людини погіршилася – Human Rights Watch
Причина цього не лише у військових діях на сході, а й у непритягненні до відповідальності злочинців

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оголосила, що в Україні значно погіршилася ситуація із захистом прав людей. Про це йдеться в новому звіті організації, передає «Голос Америки». Звіт презентувала на брифінгу в четвер у Києві директор і дослідник Human Rights Watch в Україні Таня Купер.
Загалом дослідження охоплює 90 країн. В Україні ключовим фактором, який веде до погіршення ситуації з дотриманням прав людей, є війна на сході, що створює загрозу для цивільного населення та інфраструктури.
Практично нікого не було притягнуто до відповідальності за катування затриманих, таємні затримання та інші порушення, пов’язані зі збройним конфліктом, йдеться у звіті.
У ДНР/ЛНР верховенство права відсутнє, стверджують правозахисники, наводячи приклади затримання науковця Ігоря Козловського та дописувача «Радіо Свобода» Станіслава Асєєва, який все ще перебуває в ув’язненні.
Серед інших факторів погіршення в дотриманні прав людини в Україні міжнародні експерти вважають зниження рівня свободи вираження думок, асоціацій і свободи ЗМІ, заявила Таня Купер під час брифінгу.
Зокрема, уряд України, посилаючись на необхідність протистояти російській агресії на Донбасі, а також антиукраїнській пропаганді, зробив ряд кроків щодо обмеження цих свобод. Зокрема, в березні уряд прийняв законодавство, що накладає кримінальні штрафи на активістів – борців з корупцією, якщо вони не надають в публічному доступі інформацію про свої активи. В липні президент Порошенко ініціював законопроект, яким вводяться надмірні вимоги електронного декларування для неприбуткових організацій, наголошується в звіті.
Минуло чотири роки після Майдану, але уряд, здається, не бажає проводити справжні переслідування осіб, які причетні до більше ніж 100 смертей та інших численних злочинів, стверджують правозахисники.
Правозахисники наголошують на кризі в сфері захисту прав людини в Криму, яка почалася після російської окупації півострова і, зокрема, звертають увагу на переслідування кримських татар.
Пріоритетами в Україні на 2018 рік, на думку правозахисників, має стати притягнення до відповідальності тих, хто вчинює напади на журналістів, борців з корупцією та правозахисників, покарання відповідальних за зникнення людей та катування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].