Сербія та Чорногорія швидше за все вступлять до ЄС до 2025 року

Сербія та Чорногорія швидше за все вступлять до ЄС до 2025 року

Вплив Росії, міграційна криза, перехід Туреччини до авторитарного правління та вихід Британії з ЄС надали Балканам можливість стати членами блоку

Сербія та Чорногорія швидше за все вступлять до ЄС до 2025 року
фото з pixabay.com

Сербія та Чорногорія, імовірно, стануть наступними країнами, які приєднаються до ЄС до 2025 року. Про це заявив офіційний представник блоку, передає Reuters.

ЄС починає дипломатичні зусилля, направлені на прискорення кроків з переводу шести західнобалканських країн в ЄС після кількох років безперервного прогресу.

«Прийшов час завершити роботу 1989 року, – сказав єврокомісар Йоханнес Хан. – Ми встановили 2025 рік як орієнтовну дату для Сербії та Чорногорії, що є реалістичним, але й також дуже амбіційним».

Албанія, Боснія, Косово, Македонія, Чорногорія та Сербія прагнуть приєднатися до ЄС, але в останні роки їх шанси на членство поступово зменшувались, оскільки політики блоку, з огляду на євро скептицизмом, кризу єврозони в 2009–2013 роках та рішення Великобританії покинути ЕС, схоже, втратили до них інтерес.

Але вплив Росії, що зростає, міграційна криза, яка охопила регіон, відступ Туреччини до авторитарного правління та прагнення укріпити євроінтеграцію після виходу Британії з ЄС в 2019 році, надала Балканам можливість стати членами блоку.

Крім того, Македонії може бути запропоновано приєднатися до військового альянсу НАТО, якщо країні вдасться владнати спір з Грецією щодо колишньої югославської республіки.

Однак західнобалканські країни мають певні перепони на шляху до вступу до ЄС.

За даними МВФ, шість банківських систем та судових органів у балканських країнах є слабкими, а доходи в регіоні складають 30% від рівня в єврозоні.

Регіон страждає від етнічних конфліктів, які виникли після розпаду Югославії в 1990-х роках.

Сербія не визнала незалежності Косово. Чорногорія зав’язла в політичній кризі, а Боснія залишається розділеною.

Хан зазначив також, що вбивство лідера косовських сербів Олівера Івановича продемонструвало нестабільність регіону. 

Як повідомлялось, у декларації саміту Східного партнерства ЄС визнав європейські прагнення та європейський вибір України. Хоча Україна домагалася від ЄС напередодні саміту більш чітко вказати в документі перспективи її членства, однак ЄС, незважаючи на протести України, додав до декларації згадку про документ Ради ЄС, яким передбачено, що Угода про асоціацію не означає обов’язкове майбутнє членство в ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло