10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами

10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами

1,5 млн електрокарів, повсюдне закриття вугільних шахт та 16 млн кілометрів на автівках без водія

10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами
фото Shutterstock

Bloomberg New Energy Finance опублікував прогнози експертів в галузі відновлюваної енергетики і про те, чого нам чекати від цієї галузі в 2018 році. HighTech наводить 10 ключових прогнозів.

1. У чисту енергетику інвестують загалом $330 млрд

У 2017 році в поновлювані джерела енергії було вкладено $333,5 млрд. Від 2018 роки ми можемо очікувати схожих цифр, з огляду на тенденції сонячної і вітрової енергетики. Навряд чи вони сильно зростуть: оскільки сонячні панелі стають дешевшими і ефективнішими, за ту ж суму можна буде купити більше матеріалів і побудувати більш потужну сонячну електростанцію, прокоментував експерт з енергетики Ангус Маккрон.

2. Сонячна енергетика додасть більше 100 ГВт

У 2018 році в світі буде не менше 107 ГВт сонячних панелей, і до цього швидкозростаючого ринку приєднається кілька нових країн. Китай, як і раніше, буде домінувати і додасть ще 47-65 ГВт. Але Латинська Америка, Південно-Східна Азія, Близький Схід і Африка теж заявлять про себе. У Мексиці встановлять близько 3 ГВт, а в Єгипті, Йорданії та ОАЕ – від 1,7 до 2,1 ГВт, розповів експерт Дженні Чейз.

10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами
Shutterstock

3. Стане більше вітрових електростанцій

У 2017 році сумарні потужності прибережних і шельфових вітрових електростанцій склали 56 ГВт. Трохи більше, ніж в 2016-му – 54 ГВт, але це не зрівняється з рекордними 63 ГВт в 2015-му. Швидше за все, в 2018 році нам варто очікувати повільного приросту – 59 ГВт, поки в 2019 році не встановлять новий рекорд – 67 ГВт. Найбільше зростання очікується в Китаї і Латинській Америці. Одним з найяскравіших моментів 2018 року має стати результат нідерландського тендера без державного субсидування на будівництво Hollandse Kust I і II загальною потужністю 700 МВт. Компанії Vattenfall і Statoil вже підтвердили, що будуть брати участь. Таким чином, ми побачимо перші ознаки, що відновлювана енергетика виходить на самоокупність повідомив дослідник Том Херріес.

4. Ціни на акумулятори впадуть

Експерт Логан Голді-Скот: «У 2018 році ціни на літій-іонні акумулятори продовжать падати. У 2018 році вони продовжать дешевшати на 10-15%, оскільки будуть ставати меншими і ефективнішими.

Ринок зберігання енергії теж очікує суттєве зростання – в 2018 році він досягне 2-4 ГВт/год. Системи зберігання зараз вважаються найперспективнішим напрямком для відновлюваної енергетики, оскільки вони зможуть вирішити проблеми нестабільності чистих джерел і балансування мережі».

10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами
фото DR

5. Продажі електрокарів досягнуть 1,5 млн

У 2018 році в світі куплять 1,5 млн електрокарів, причому, половину з них – в Китаї. Ринок виросте на 40% в порівнянні з 2017 роком. Швидше за все, продажу трохи просядуть в першому кварталі, але потім різко злетять. Європа продовжить залишатися другим за величиною ринком електричного транспорту. У Німеччині продажі подвоїлися в 2017 році, і ситуація цілком може повторитися в 2018-му. У Північній Америці до кінця року може бути продано 300 000 електрокарів, але якщо Tesla не буде зривати свої плани поставок, цифра може виявитися набагато вищими, пояснив аналітик Колін МакКеррахер.

6. Тести авто на автопілотах подолають позначку в 16 млн км

За даними Waymo на кінець 2017 року, безпілотні автомобілі у всьому світі змогли проїхати в повністю автономному режимі 8,4 млн км. Швидше за все, до кінця 2018 року ці фірми зможуть досягти 13,4 млн км. Звичайно, мова йде про автомобілі, які працюють в тестовому режимі. Але в 2018 році правила гри може змінити Tesla, якщо в її електрокарах з'явиться повноцінний автопілот.

Крім того, в продаж надійдуть напів-автономні GM, Mercedes, Toyota і VW, що потенційно дозволить подолати позначку в 16 млн км, зазначив Алі Ізаді-Наджафабаді.

10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами
фото Shutterstock

7. Ринок природного газу в США продовжить зростати

Цьому сприяють як зростання внутрішнього виробництва, так і зростаючий попит, хоча ціни залишаться на рівні 2017 року. Пік виробництва в минулому році склав 77,3 млрд кубічних футів на добу. Очікується, що на кінець 2018 року можна буде досягти 80 млрд.

Незважаючи на те, що 17 ГВт знову встановлених сонячних і вітрових електростанцій частково знизять попит на природний газ, його виробництво все одно підніметься на 4%, повідомив аналітик Нет Шах.

8. Ринок СПГ-терміналів досягне $120 млрд

Попит на СПГ-термінали зросте на 7-10% в 2018 році, що позначиться і на обсягах, і на цінах. Ринок досягне $120 млрд – на 15% більше, ніж у минулому році. Цьому сприятиме попит з боку Китаю і зростаюча конкуренція. Зростання попиту будуть підтримувати такі фактори, як відмова Китаю від вугільної промисловості і перехід на альтернативні джерела, поява нових центрів споживання, на зразок Пакистану і Бангладеш, коментує аналітик Меггі Куанг.

10 хороших новин: у 2018 році зелена енергетика здивує світ новими рекордами
Shutterstock

9. США не зможе відродити вугільні електростанції

Незважаючи на всі зусилля Дональда Трампа, спрямовані на захист вугілля, відмова від нього абсолютно неминуча, стверджує експерт Ітан Зіндлер. У 2018 році очікується масове закриття вугільних електростанцій сумарною потужністю 13 ГВт. Крім того, 8 січня Федеральна комісія з регулювання енергетики відхилила прохання міністра енергетики Ріка Перрі про те, щоб енергетичні ринки США субсидували вугільні та атомні електростанції за «підстраховку», яку вони надають загальній енергомережі.

10. Вугілля втратить позиції в Індії та Китаї

Для Індії 2018 рік стане поворотним, оскільки вугільні електростанції перестануть випереджати відновлювані джерела за темпами зростання. Турбота про екологію вже з 2019 року змусить країну будувати більше сонячних електростанцій, ніж вугільних. Поворотної точки досягне і Китай, який продовжить нарощувати обсяги установки сонячних панелей.

Вже сьогодні 54% вугільних електростанцій Європи збиткові. До 2030 року закривати їх буде вигідніше, ніж модернізувати відповідно до нових екологічних стандартів. А без підтримки держави компанії не зможуть навіть викупити дозволи на викиди CO2, розповів енергетик Джастін Ву.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло