У Китаї стометрові очисні вежі рятуватимуть міста від смогу

У Китаї стометрові очисні вежі рятуватимуть міста від смогу

З часом планується будувати ще більші вежі – до 500 м заввишки

У Китаї стометрові очисні вежі рятуватимуть міста від смогу
ілюстрація South China Morning Post

Вежу для очищення повітря заввишки 100 м побудували в місті Сіань, північний Китай, у рамках спеціального проекту Китайської Академії наук. Вчені вважають, що ця споруда допоможе очистити місто від смогу в радіусі 10 км від свого місцезнаходження, передає HighTech з посиланням на South China Morning Post.

Будівництво вежі почалося у 2015 році. За словами її творців, це унікальний і найвищий у своєму роді об'єкт у світі. Вартість проекту не розголошується.

Система працює за допомогою теплиць, розташованих навколо вежі на території розміром з половину футбольного поля. Забруднене повітря втягується в теплиці та нагрівається за допомогою сонячної енергії. Гаряче повітря надходить у вежу і піднімається вгору, проходячи через багатоступінчасті системи очищення. Після чого викидається назад в атмосферу.

В Китаї стометрові очисні вежі рятуватимуть міста від смогу
http://www.scmp.com

За перші кілька місяців експерименту вежа очистила 10 млн кубічних метрів повітря. Команда вчених встановила більше десятка станцій моніторингу повітря в радіусах 10 км навколо вежі. Вони показали, що забруднення вдалося зменшити на 15%.

За словами головного автора дослідження Цао Юньцзі, навіть у найбільш задимлені дні смог вдавалося зменшити до помірного рівня.

Експеримент все ще триває, повний звіт про його ефективність дослідники планують опублікувати в березні.

Якщо експеримент пройде успішно, такі вежі побудують в багатьох китайських містах. Наголошують, що нові вежі можуть мати вп'ятеро більші розміри: до 500 м у висоту і до 200 м у діаметрі – такі масштаби вказані в заявці на патент від 2014 року.

Теплиці теж займатимуть більшу площу – до 30 кв. км. Такі об'єкти зможуть повністю очистити міське повітря.

Раніше дизайнер Дан Рузегаард придумав велосипед, який, працює за схожим принципом та очищує повітря навколо себе.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті