Гройсман впевнений в успіху закону про приватизацію

Гройсман впевнений в успіху закону про приватизацію

Прем'єр вважає, що таким чином модель економіки зміниться з сировинної на економіку доданої вартості

Гройсман впевнений в успіху закону про приватизацію
Фото УНІАН

Прозора приватизація за новим законодавством дозволить продати нестратегічні активи новим власникам. На думку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, нові власники привезуть в Україну нові технології, створюватимуть нові робочі місця, вироблятимуть продукцію, сплачуватимуть податки в український бюджет, а отже. змінять модель економіки – з сировинної на економіку доданої вартості. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Модель економіки в нас поки що сировинна. Але ми формуємо низку програм щодо зміни цієї моделі. Наприклад, приватизація. Продаватимемо (активи) на відкритих аукціонах, залучимо інвестиції, технології. Ми також запускаємо програму розстрочки по сплаті деяких податків (передусім ПДВ) при модернізації обладнання. Ми зацікавлені в робочих місцях тут, податках тут, технологіях тут і зарплатах тут», – сказав Гройсман.

Нагадаємо, що 18 січня Верховна Рада України схвалила урядовий проект закону про приватизацію державного майна, розроблений з урахуванням кращого міжнародного досвіду та норм англійського права. Документ увійшов у пакет найбільш важливих законодавчих ініціатив, направлених на розвиток економіки та зміну структури промисловості в Україні.

Закон визначає критерії, строки та механізми проведення великої та малої приватизації, окреслює питання банкрутства компаній та захисту інвесторів, визначає засади функціонування інституту радників, проведення оцінки майна та визначення його стартової ціни. 

Законопроект формулює процедуру встановлення права власності і контролю за виконанням інвестиційних зобов’язань. Важливою новацією є також визначення процедури спорів, яка допускає можливість звернення до міжнародного комерційного арбітражного суду і ведення справи за принципами англійського права.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло