Рада прийняла закон про приватизацію держмайна
Закон підтримали 266 депутатів

Верховна Рада прийняла закон про приватизацію держмайна та відповідною правкою до нього заборонила фізичним та юридичним особам-резидентам країни-агресора приватизувати державні підприємства в Україні.
За відповідний законопроект №7066, 18 січня 2018 року проголосувало 266 депутатів.
Так, згідно з правкою, відтепер покупцями об'єктів приватизації не можуть бути «юридичні особи, бенефіціари-власники 10% і більше акцій підприємств, які є резидентом держави, визнаної Кабінетом міністрів і ВР державою-агресором».
Водночас, згідно пояснювальній записці до документу, метою проекту закону є істотне вдосконалення, спрощення та скорочення процедур приватизації для досягнення високих темпів приватизації, прозорості та відкритості приватизаційного процесу, залучення широкого кола інвесторів до покупки державної власності.
Згідно з документом, змінюється підхід до продажу малих і великих підприємств. Новий закон чітко встановлює 11 місяців для об'єктів великої приватизації та 5 місяців для малої. Якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 млн грн, то це об'єкт великої приватизації, який буде продаватися з залученням радника, все що менше – це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних платформах.
Законопроект також встановлює чіткий порядок приватизації; вимоги до формування та утвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації; порядок прийняття рішення про приватизацію.
«Це питання має безпосередній вплив на національну економіку», – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
За словами Гройсмана, державні підприємства на сьогодні – найбільший сектор корупції.
Етап реформи, розпочатий у 2015 році, – не перша спроба провести приватизацію держпідприємств, яка була призупинена більш ніж на 10 років, та зробити управління держпідприємствами ефективним та прозорим. Наразі процес оцінки підприємств і приватизації вже розпочато, а про її хід регулярно повідомляє Фонд державного майна України.
Основні положення схваленої стратегії наступні:
➤ підвищення рівня прозорості діяльності суб’єктів господарювання (розкриття інформації суб’єктами господарювання, проведення аудиту фінансової звітності суб’єктів незалежними аудиторами);
➤ посилення бюджетного нагляду;
➤ розмежування функцій Кабінету міністрів України та міністерств як суб’єкта управління об’єктами державної власності і регулятора;
➤ удосконалення корпоративного управління суб’єктами господарювання;
➤ узгодження інтересів керівництва та власників суб’єктів господарювання;
➤ запровадження наглядових рад та незалежних директорів;
➤ підготовка детальних планів реструктуризації суб’єктів господарювання, з якими пов’язані найбільші фіскальні ризики.
Більше про це можна дізнатися у матеріалі Mind «Путівник з перетворень: в якому стані реформа управління держвласністю та приватизація».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].