Центробанк покращив порядок визначення банками розміру кредитного ризику

Центробанк покращив порядок визначення банками розміру кредитного ризику

Зміни відбулися на підставі оновлених даних фінансової звітності боржників – юридичних осіб

Центробанк покращив порядок визначення банками розміру кредитного ризику
Фото: Shutterstock

Національний банк України вдосконалив порядок визначення банками розміру кредитного ризику. Зміни зумовлені актуалізацією параметрів логістичної моделі, що застосовується банками з метою оцінки фінансового стану боржників, повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк України продовжує вдосконалювати регулювання та нагляд за діяльністю банківського сектору відповідно до кращих підходів, що застосовуються в міжнародній практиці. В межах цього НБУ вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого постановою правління НБУ №351 від 30 червня 2016 року», – йдеться в повідомленні.

Зміни зумовлені актуалізацією параметрів логістичної моделі, що застосовується банками з метою оцінки фінансового стану боржників – юридичних осіб. Актуалізація відбулася на підставі оновлених даних фінансової звітності боржників-юридичних осіб та з урахуванням поточних економічних тенденцій.

Також, згідно з повідомленням, це рішення зумовлено змінами до законодавчих та нормативно-правових актів Національного банку України, зокрема до Плану рахунків бухгалтерського обліку в зв'язку із запровадженням МСФЗ 9, електронного документообігу та аналізом результатів практичного застосування банками вимог Положення №351.

Читайте також: НБУ планує продати на аукціоні до $100 мільйонів.
Відповідні зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику затверджено постановою правління Національного банку України №3 від 23 січня 2018 року, яка набуває чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло