Меркель у Давосі: «З обранням Макрона Європа отримала новий шанс»
Канцлер Німеччини наголошує, що всі світові проблеми потрібно вирішувати спільно

Німецький канцлер Ангела Меркель у своєму виступі на форумі в Давосі нагадала, що в 2018 році виповнюється 100 років після закінчення Першої світової війни. «Сподіваюся, ми вивчили уроки історії, що над будь-якою проблемою треба працювати спільно».
«Сумно, що громадяни Великобританії вирішили покинути ЄС, але це змусило нас зосередитися на більших проблемах. З обранням Еммануеля Макрона з'явився новий імпульс, який зміцнить нас», – заявила канцлер.
Merkel: “Regrettable that UK citizens have opted to leave the EU, but this has encouraged us to concentrate on the big issues. With the election of Emmanuel Macron there has been a new impetus which will strengthen us.” #WEF18
– Tony Connelly (@tconnellyRTE) 24 січня 2018 р.
Вона зазначила, що в Німеччині теж спостерігається поляризація суспільства, що виникла після міграційної кризи та кризи в єврозоні. А звідси – також підняли голови популістські партії, які, взявши на озброєння нові технології, струшують суспільство і колошматять людей.
Меркель нагадує, що вона все ще веде переговори про формування нового уряду (з соціал-демократичною партією). Але вона впевнена, що Німеччина хоче зробити свій внесок у вирішення світових проблем.
«Закриватися від світу – це не рішення, – говорить вона про проблему біженців. – Якщо є проблема – треба вирішувати її всім разом, спільно з усіма країнами, а не просто ізолювати себе від неї».
Говорячи про цифрову революцію, Меркель попереджає, що вона може призвести до соціальної кризи.
«Недостатньо просто переконати 20 чи 30% населення в перевагах цифрової епохи. Політики повинні допомогти людям, які «через велику плутанину залишаються позаду», – каже вона.
Однак вона погоджується, що цифрова економіка створює великі можливості. «Ми маємо працювати над тим, щоб створити в цю цифрову епоху справжню соціальну економіку», – зазначила канцлер.
Повертаючись до проблеми популізму, Меркель закликала поважати індивідуальність кожної людини і не скочуватися в стереотипи. «Коли ви говорите, що американці – протекціоністи за своєю природою, а німці – педантичні, то ви узагальнюєте. Наступним кроком буде казати, що мусульмани такі, а християни такі. Якщо ви не поважаєте індивідуальність кожної людини і вже маєте упереджене ставлення до неї, перш ніж навіть поговорити з нею, – це і є основа популізму», – зазначила вона.
Більше про те, хто зі спікерів про що розповідає під час другого дня Давоського форуму, читайте в нашій текстовій трансляції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].