Меркель у Давосі: «З обранням Макрона Європа отримала новий шанс»

Меркель у Давосі: «З обранням Макрона Європа отримала новий шанс»

Канцлер Німеччини наголошує, що всі світові проблеми потрібно вирішувати спільно

Меркель у Давосі: «З обранням Макрона Європа отримала новий шанс»
фото WEF

Німецький канцлер Ангела Меркель у своєму виступі на форумі в Давосі нагадала, що в 2018 році виповнюється 100 років після закінчення Першої світової війни. «Сподіваюся, ми вивчили уроки історії, що над будь-якою проблемою треба працювати спільно».

«Сумно, що громадяни Великобританії вирішили покинути ЄС, але це змусило нас зосередитися на більших проблемах. З обранням Еммануеля Макрона з'явився новий імпульс, який зміцнить нас», – заявила канцлер.

Вона зазначила, що в Німеччині теж спостерігається поляризація суспільства, що виникла після міграційної кризи та кризи в єврозоні. А звідси – також підняли голови популістські партії, які, взявши на озброєння нові технології, струшують суспільство і колошматять людей.

Меркель нагадує, що вона все ще веде переговори про формування нового уряду (з соціал-демократичною партією). Але вона впевнена, що Німеччина хоче зробити свій внесок у вирішення світових проблем.

«Закриватися від світу – це не рішення, – говорить вона про проблему біженців. – Якщо є проблема – треба вирішувати її всім разом, спільно з усіма країнами, а не просто ізолювати себе від неї».

Говорячи про цифрову революцію, Меркель попереджає, що вона може призвести до соціальної кризи.

«Недостатньо просто переконати 20 чи 30% населення в перевагах цифрової епохи. Політики повинні допомогти людям, які «через велику плутанину залишаються позаду», – каже вона.

Однак вона погоджується, що цифрова економіка створює великі можливості. «Ми маємо працювати над тим, щоб створити в цю цифрову епоху справжню соціальну економіку», – зазначила канцлер.

Повертаючись до проблеми популізму, Меркель закликала поважати індивідуальність кожної людини і не скочуватися в стереотипи. «Коли ви говорите, що американці – протекціоністи за своєю природою, а німці – педантичні, то ви узагальнюєте. Наступним кроком буде казати, що мусульмани такі, а християни такі. Якщо ви не поважаєте індивідуальність кожної людини і вже маєте упереджене ставлення до неї, перш ніж навіть поговорити з нею, – це і є основа популізму», – зазначила вона.

Більше про те, хто зі спікерів про що розповідає під час другого дня Давоського форуму, читайте в нашій текстовій трансляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло