Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція

Трансляція із Всесвітнього економічного форуму

Сьогодні у Давосі розпочався другий день Всесвітнього економічного форуму. Його програма обіцяє бути не менш цікавою та насиченою, ніж першого дня. Всього заявлено 46 лише офіційних заходів. Паралельно відбуваються неофіційні, в тому числі в рамках Українського дому в Давосі.

Ми стежимо за всіма подіями у нашій текстовій трансляції

19.00 Президент Франції Еммануель Макрон почав свою промову із глобального потепління. «Досить складно повірити в глобалізацію, поки ми сидимо відрізані від всього світу в Давосі, і в глобальне потепління, поки нас засипає снігом. Дякую вам, що не запросили цього року ніяких скептиків», – зазначив він, викликавши аплодисменти.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Еммануель Макрон, президент Франції
Фото World Economic Forum

Французький президент розповів, що його головне завдання – побудувати процвітаючу Францію, більш конкурентоздатну, більш інноваційну, яка однак не забуває про людей, які відстали від глобалізації.

Президент планує інвестувати 15 млрд євро в освіту і 10 млрд євро в науку в найближчі 5 років.

«Світ змінився. Нам потрібно менше рук і більше розуму», – сказав Макрон.

Він назвав інвестиції в людський капітал першим стовпом загальних реформ.

Друга важлива складова – зростання інвестицій і збільшення фінансування для проведення реформ. І для цього вже вдалося провести перерозподіл фінансових потоків.

Третім стовпом реформ Макрон назвав прискорення і гнучкість. Викорінення бюрократії, створення сприятливого бізнес-середовища, що значно підвищить конкурентоздатність країни.

«Четвертий стовп – Франція стане моделлю в боротьбі зі зміною клімату. Це величезна перевага з точки зору привабливості та конкурентоздатності. Талант іде туди, де йому добре жити. Ми можемо створити багато робочих місць з «зеленою стратегією», ми вже виконали необхідні для цього реформи. Всі вугільні електростанції будуть закриті до 2021 року (оплески).

П’ятий стовп внутрішньої стратегії – культурні зміни. Останні 6 місяців ми спрощуємо й оптимізуємо процеси і скасовуємо зайві норми і процедури.

Це стосується ризиків. Раніше у Франції було страшно бути успішним і страшно терпіти поразку. Ми робимо все для того, щоб це було не страшно. Щоб будь-хто міг повернутися і почати знову. Франція – нація підприємців, і те що було раніше – то було помилкою в нашій історії.

Я оголошую вам: Франція повернулася».

Переходячи до міжнародних питань, Макрон закликав розробити 10-річну стратегію, щоб зробити Європу авторитетом у зеленій енергетиці, науці та політиці. Більш сильна і об’єднана Європа допоможе уникнути розколу у світі, вважає він.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Еммануель Макрон, президент Франції
Фото World Economic Forum

Тільки глобалізація врятує світ, стверджує французький президент, переходячи до світових проблем.

Багато хто вважає, що все що потрібно для щастя – це зростання економіки країни. При цьому забуваючи думати, чого це зростання варте. Люди думають, що якщо буде економічне зростання – то вирішаться всі проблеми. Але вони натомість тільки зʼявляються. Тому що немає єдиного, спільного підходу, вважає Макрон.

«Деякі уряди стверджують, що країна має бути більш націоналістично орієнтованою. Те саме стосується і питань торгівлі. Останнім часом ми тільки розриваємо ті економічні зв’язки, яких вдалося досягти в процесі глобалізації.

Через різнобій ми не можемо досягти поставлених нами завдань у питанні вирішення змін клімату.

І ми досі не створили на світовому рівні організації, яка би розглядала штучний інтелект і автоматизацію. Ми дозволяємо це контролювати приватним компаніям.

Я сподіваюся, що приватний сектор прийде в нашу країну для створення робочих місць. Але я повинен пояснити людям, що глобалізація – це головне. Інакше буде процвітати націоналізм і екстремізм.»

Макрон також заторкнув питання надмірного захоплення автоматизацією. Він вважає, що компанії, які переходять у цифровий формат і залишають без роботи тисячі людей, повинні вкладати кошти в перекваліфікацію цих людей.

Також він наголошує, що МВФ зрештою має взятися за контроль криптовалюти і тіньового банкінгу.

З пересторогою французький президент ставиться до штучного інтелекту. «Це – червона лінія для інвестицій», – вважає він. Поки не будуть вироблені на світовому рівні принципи розвитку технологій, розроблені на державному, а не приватному рівні.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Еммануель Макрон, президент Франції
Фото World Economic Forum

Стосовно екологічних питань, Макрон пропонує ввести базовий податок на викиди СО2. До 2020 року має бути створений екологічний пакт – і він має бути юридично обов’язковим, в т.ч. для приватного сектору.

Нова глобальна структура має базуватися на співпраці і взаємодії.

«Ми створимо таку структуру? Відповідь частково просто тут, у цьому залі. Саме ми несемо найбільшу відповідальність. Отже, ми вирішуємо? Ми створюємо? Прямо тут і зараз?» – такими надихаючими словами Макрон завершив свій виступ, всі аплодували стоячи, дехто плакав.

18.30. Сьогодні в Давосі відбудеться зустріч грецьких урядовців – прем'єр-міністра Алексіса Ципраса та його македонського колеги. Рішення щодо, здавалося б, нерозв'язної суперечки між Грецією та колишньою югославською республікою Македонією може бути прийняте в Давосі. На це сподіваються обидві сторони.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Алексіс Ципрас
Фото World Economic Forum

Останні 25 років між сусідніми балканськими країнами точилися суперечки щодо назви колишньої республіки.

У неділю близько 100 000 людей вийшли на вулиці Салоніки протестувати проти того, щоб у назві сусідньої країни було слово «Македонія».

Спір між країнами триває з часу здобуття Македонією незалежності у 1991 році. Зокрема, Греція наполягає, що «Македонія» – це історична назва однієї з її північних провінцій, і через це блокує спроби вступу балканської країни до НАТО і ЄС.

«Це буде момент істини», – сказав один з високопосадовців у Греції, додавши, що ця зустріч дасть Афінам зрозуміти, чи готовий Скопьє (столиця Македонії) іти на компроміс.

17:55 Панель «Реакція на екстремальний екологічний ризик». По мірі зміни глобального клімату екстремальні погодні умови провокують більше руйнацій та збитків.

Ханду Омаруу Ібрагім, координатор AFPAT, розповів про вплив екстремальних погодних умов на сезони дощу в Чаді – 90% озерних вод випаровується протягом останніх 40 років.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Ханду Омаруу Ібрагім, координатор AFPAT
Фото World Economic Forum

«Навіть Давос відчуває ефект екстремальних погодних умов, – каже Філіпп Хільдебранд, віце-глава компанії BlackRock Inc. – Ми витратили дорогоцінний час, і нам потрібно діяти зараз».

Ханду Омаруу Ібрагім наголошує, що вирішувати проблеми екології слід починати на локальному рівні. Хільдебранд погоджується, що ця проблема є вельми масштабною для держави, і що окремі підприємства, які знаходяться на території тієї чи іншої країни, мають брати участь у вирішенні кліматичних проблем.

17:05 Керівник діджитал у Міжнародному Комітеті Червоного Хреста Аріель Рубін анонсував можливість протестувати на МЕФ у Давосі альтернативну реальність «Вхід у кімнату», розроблену МКЧХ.

Альтернативна реальність відома користувачам Snapchat і Pokemon Go, Міжнародний Комітет Червоного Хреста  використовує цю технологію для чогось зовсім іншого. Розвиваючи тему цьогорічного року «Створення спільного бачення в розбитому світі», МКЧХ представив «Вхід у кімнату» – перший потужний симулятор ростокої війни.

Ця програма вивчає досвід мільйонів людей, які не можуть втекти від війни. Це дає наочну точку зору на війну на порозі дому. Цей додаток створить можливості для діалогу щодо наслідків війни і основної роботи та цінностей МКЧХ.

16:55 Панель «Чи будуть в майбутньому люди?» Ми – одне з останніх поколінь homo sapiens на планеті. Вже у наступному поколінні навчимося створювати людські тіла й розум, а люди вже ніколи не будуть такими, як раніше, розповідає ізраїльський історик і активіст із захисту прав тварин Юваль Ной Харарі, автор міжнародного бестселера «Sapiens: Коротка історія людства».

«Дякуємо за те, що надихнули і налякали нас», – зазначила ведуча панелі.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Юваль Ной Харарі
Фото World Economic Forum

16:05 На форумі виступає канцлер Німеччини Ангела Меркель. Починаючи виступ, вона нагадала, що в 2018 році виповнюється 100 років після закінчення І світової війни.

«Сподіваюся, ми вивчили уроки історії, що над будь-якою проблемою треба працювати спільно. Сумно, що громадяни Великобританії вирішили покинути ЄС, але це змусило нас зосередитися на більших проблемах. З обранням Еммануеля Макрона з'явився новий імпульс, який зміцнить нас», – заявила канцлер.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Ангела Меркель, канцлер Німеччини
Фото World Economic Forum

Меркель зазначила, що в Німеччині теж спостерігається поляризація суспільства, яка виникла після міграційної кризи та кризи у єврозоні. А звідси також підняли голови популістські партії, які, взявши на озброєння нові технології, струшують суспільство і колошматять людей.

Ангела Меркель нагадує, що вона все ще веде переговори щодо формування нового уряду (з соціал-демократичною партією). Але вона впевнена, що Німеччина хоче внести свій внесок у вирішення світових проблем. «Закриватися від світу – це не рішення, – говорить вона про проблему біженців. – Якщо є проблема, треба вирішувати її всім разом, спільно з усіма країнами, а не просто ізолювати себе від неї». Цікаво, на кого вона натякає?

Говорячи про цифрову революцію, Меркель попереджає, що вона може призвести до соціальної кризи, «Недостатньо просто переконати 20% чи 30% населення в перевагах цифрової епохи. Політики повинні допомогти людям, які «через велику плутанину залишаються позаду». Однак вона погоджується, що цифрова економіка створює великі можливості. «Ми маємо працювати над тим, щоб створити в цю цифрову епоху справжню соціальну економіку», – зазначила канцлер.

15:45 Прем’єр-міністр Італії Паоло Джентілоні всіляко рекламує на форумі свою країну, доводячи, що її економіка за останні два роки перейшла до зростання: «Рік тому МВФ прогнозував нам 0,7% росту, а фактично економіка Італії за рік зросла на 1,6%. З листопада 2016-го по 2017 рік експорт зріс на 9,7%. Зайнятість зросла на мільйон одиниць, до 40-річного максимуму». 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Паоло Джентілоні
Фото World Economic Forum

Джентілоні підняв питання міграційної кризи. Він зазначив, що його уряд допомагає інвестиціями африканським країнам, щоб покращити там рівень життя. Італійський прем’єр вважає, що питання міграції істотно вплинуло на результати голосування по Brexit. Однак зараз все це позаду: політичні потрясіння від Brexit, економічна криза і неконтрольована міграція закінчилися. «Ті хто робив ставку на остаточний розвал Євросоюзу – явно програли», – впевнений він.

Італійський прем’єр виступає за повне припинення потоку біженців до Італії: «Це одне з найдорожчих політичних рішень на сьогодні. Але це рішення Італії: повне припинення». Хоча при цьому він зазначив, що його країна рятує життя тих, хто тоне в морі, намагаючись добратися до Європи, і не закриває порти.

15:20 Панель «Соціальний договір XXI століття». З огляду на зростання нерівності та нестабільних умов життя, нашому традиційному суспільству потрібне просування.

Президент групи Світового банку Джим Юн Кім впевнений, що якщо люди не матимуть можливості уникнути бідності, це призведе до розладу, воєн та розвитку кризису біженців: «Нам потрібно знайти шлях до економічних можливостей для кожної людини на планеті».

82% коштів, зароблених минулого року, було накопичено 1% людства. «Нерівність можна послабити, а бідність – знищити», – заявляє виконавчий директор Oxfam International Вінні Біяніма. Біяніма впевнена, що нерівність зростає через неправильні дії політиків. 

Президент Республіки Колумбія Хуан Мануель Сантос та Джим Юн Кім стверджують, що саме індивідуальні підходи до розвитку багатства у кожному регіоні дозволять людям вийти з бідності.

15:05 Панель «Зустрічайте лідера». Магнат електронної комерції Джек Ма попереджає Давос, що бурхливий розвиток технологій може спровокувати третю світову війну.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Джека Ма, засновник компанії Alibaba
Фото World Economic Forum

«Перша технологічна революція викликала Першу світову війну, а друга викликала Другу світову війну – і тепер у нас є третя технореволюція. Якщо має бути Третя світова війна – то це повинна бути війна проти хвороб, забруднення й бідності, а не людей проти людей. Якщо ми не об'єднаємося, щоб протистояти шкідливим наслідкам нових технологій – війна неминуче буде, тому що кожна технологічна революція робить світ незбалансованим», – впевнений Ма.

14:20 Панель «Омолодження європейської демократії». Паскаль Баерісвіль, державний секретар Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, вважає, що хоча пряма демократія дає деякі інструменти, але це також робота в процесі. Її порада полягає в тому, щоб зробити даний процес цікавим, і політична освіта є ключовим елементом цього.

Учасники панельної дискусії погоджуються, що криза може визначити місце для залучення молодих людей у політику. Баерісвіль стверджує, що простір завжди є, просто він потребує визначення та потенційного розширення.

13:35 Панель «Сприяння е-комерції: малі підприємства, глобальні гравці». Електронна комерція може надати малим підприємствам доступ до глобальних ринків, які раніше були доступні транснаціональним корпораціям, але зараз лише 7% глобальної електронної комерції проходить через кордони. 

На думку засновника компанії Alibaba Джека Ма, електронна комерція скоро замінить усі інші види торгівлі. Ма зазначив, що навіть за відсутності розвинутої логістики та кредитної системи е-комерція лише за 2017 рік принесла його компанії $350 млрд. Він переконаний, що е-комерція має бути доступна країнам, що розвиваються, та молоді, щоб вони могли бути конкурентоспроможними. «Все, що любить молодь, має майбутнє», – сказав Ма. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Панель «Сприяння е-комерції: малі підприємства, глобальні гравці»
Фото World Economic Forum

Він також переконаний, що, «де зникає торгівля, виникають стіни» і категорично не можна використовувати «торгівлю в якості зброї». Ма підкреслив, що розпочати торгову війну легко, але важко потім її зупинити. 

Директор СОТ Роберто Азеведо дотримується думки, що питанням е-комерції має займатись не лише уряд, а й приватний сектор. Він переконаний, «якщо ми опустимо руки, електронна комерція буде доступною тільки для великих транснаціональних компаній».

13:20 Панель «Розмежування роботи та праці». На запитання, хто має змінювати освітні системи та який вони повинні мати вигляд, Мері Фланаган, представниця Дартмутського коледжу, відповідає наступним чином: «Потрібно позбутися класних кімнат, навчатися у проектних командах, включати в освітній процес філософів, художників, вчених. Необхідно змінити те, як дисципліни працюють разом».

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція

«У наш час люди відчувають щось значно гірше, ніж експлуатація; вони бояться непотрібності», – констатує Юваль Харарі, представник Єврейського університету в Єрусалимі. Він вважає, що люди знаходяться у стресі, що потрібно перевинаходити себе кожен раз, коли одна робоча революція змінюється на іншу. 

«Важливо, що робота – це не тільки про дохід, а й про соціальну цінність, – підкреслює Харарі. – Нам потрібно зрозуміти ідею соціальної цінності, якщо ми хочемо вирішити загадку роботи».

12:45 Панель «Фальшиві новини проти реальної політики». «Те, що президент Трамп використовує під терміном «фальшиві новини» – ось справжня проблема, говорить Джозеф Хан, керуючий редактор The New York Times. – визначення «фальшивих новин», яким користується президент, є фундаментально фальшивим». Він також зауважує, що більшість премій за боротьбу з фальшивими новими, які вручив Трамп, отримали ЗМІ, що оперативно виправляли помилки, які вони самі ж і робили, але Хан вважає це просто хорошою журналістикою. Справжня загроза – це люди, які цілеспрямовано продукують неправдиві історії. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Джиммі Уеллс, засновник Вікіпедії
Фото World Economic Forum

Під час дискусії розпочалися гарячі дебати: Анна Бєлкіна, заступник головного редактора RT, звинуватила політиків у тому, що вони зводять наклеп на RT, називаючи видання пропагандистським агентством. Бєлкіна стверджувала, що немає жодних доказів, проте Джиммі Уеллс, засновник Вікіпедії, та модератор дискусії Зейнаб Бадаві з BBC News перелічили відразу кілька джерел.

12:30 «Економічна політика Китаю». Член політбюро Комуністичної партії Китаю Лю Хе зазначив, що головною метою влади країни на найближчі роки стане розбудова сучасного суспільства та подолання трьох головних загроз: боротьби з економічними ризиками, подолання бідності (уряд ставить за мету повністю подолати бідність за три роки) та контролювати забруднення довкілля. Лю Хе також наголосив, що Китай готовий відкрити для міжнародних партнерів певні свої сектори, а саме: банківську сферу, сервіси та страхування. «Ми імплементуватимемо їх один за одним протягом року. Чим раніше, тим краще», – запевнив він.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Член політбюро КП Китаю Лю Хе
Фото World Economic Forum

Лю Хе зазначив, що наразі в країні відбувається процес переходу від швидкого зростання до високоякісного розвитку. Китай зосередиться на впровадженні нових технологій, зокрема нових індустрій, енергоефективного будівництва та альтернативної «зеленої» енергетики. На його думку, це дасть поштовх новому бізнесу не лише в Китаї, а й в усьому світі.

12:00 Президент Бразилії Мішель Темер під час виступу заохочує бізнес інвестувати в Бразилію. «Бразилія знову в бізнесі. Інвестуйте в Бразилію, і ви не пожалкуєте», – сказав він.

11:45 Панель «Чи може 2018 стати роком нової фінансової кризи?». Хелена Рей, професор економіки з Лондонської бізнес-школи, відразу зазначила, що найбільшим ризиком для економіки Індії є величезний борг як державних, так і приватних компаній. Втім, професор підкреслила, що Британія наразі – у стані відновлення після останньої фінансової кризи. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Хелена Рей, професор економіки з Лондонської бізнес-школи, Майкл Бодсон, голова компанії DTCC
Фото World Economic Forum

Голова компанії DTCC Майкл Бодсон вважає, що зараз немає ознак, які б вказували на майбутню економічну кризу, але не варто забувати про ризик корекції ринку. У своїй компанії він займається аналізом, моделюванням та симуляцією імовірної кризи, щоб відчувати себе захищеним. 

Обидва експерти наголосили на ключовій ролі Центральних банків для боротьби з фінансовою кризою. «Недооцінюйте силу Центральних банків», – підкреслив Бодсон.

11:35 Панель «Вирішення проблеми економічного розриву між поколіннями». Крістін Лагард, керуючий директор МВФ, вважає, що для того щоб стимулювати молодь, повинен бути перехід від покоління до покоління. Необхідно створити розумну систему оподаткування, яка дозволить перенаправити ресурси. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Крістін Лагард, керуючий директор МВФ
Фото World Economic Forum

«Спільним знаменником по всій Європі є те, що ситуація між поколіннями погіршується з 2007 року. Європейська реструктуризація є потенційним рішенням», каже Лагард. «Все це призводить до питання, кого потрібно захищати – і тут нам варто подумати про довгостроковий сталий розвиток країн», – продовжує вона.

11:20 Панель «Вплив ініціативи «Пояс та Шлях». «40% світового ВВП, 80 країн та 60% світового населення», – так Майкл С. Берк, голова та виконавчий директор AECOM, підбив підсумки ініціативи «Пояс та Шлях». Так званий «новий шовковий шлях» може стати найбільшим інфраструктурним проектом в історії. Очікується, що він покращить зв'язок між країнами, заохочуватиме кращий обмін культурними знаннями та технологічними ноу-хау. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Майкл С. Берк, голова та виконавчий директор AECOM
Фото World Economic Forum

Нагадаємо, що «Пояс та Шлях» – ініціатива КНР, яка передбачає $1 трлн інвестицій. Мета ініціативи – використати багатство і промислові ноу-хау Китаю для створення нового виду глобалізації, притягуючи країни та компанії на китайську орбіту.

11:05 Панель «Спринт до 2020». 2020 рік стане знаменним, оскільки набере чинності Паризька кліматична угода із її 17 цілями стійкого розвитку (STG), розрахованими на 5 років. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Хуан Мануель Сантос, президент Колумбії
Фото World Economic Forum

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос зазначив, що робота над реалізацією цілей здійснюється в його країні на законодавчому рівні. Уряд Колумбії розробив 164 власні підпункти, над якими працюють усі владні міністерства. Крім того, він закликав і інші країни долучатись до їхньої практики та об’єднатись у боротьбі з кліматичними змінами. 

Лін Вен, генеральний директор китайської енергетичної інвестиційної корпорації, запевнив, що уряд Китаю розробив детальний план своєї майбутньої роботи як для державних, так і приватних компаній в країні.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Тоні Блер, колишній прем’єр-міністр Великої Британії
Фото World Economic Forum

10:55 Тоні Блер, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, під час інтерв’ю для BloombergTV прокоментував Brexit: «Ніщо не змінить мою думку – я думаю, що це регресивний крок для країни. Якщо ми пройдемо через Brexit – і я сподіваюся, що ми це зробимо – це призведе до величезних змін, і нам потрібно буде створювати нове майбутнє для себе як країни».

10:40 Перший брифінг за участі американської делегації. (спікери Мнучін, Росс). Міністр фінансів США Стівен Мнучін на брифінгу зазначив, що податкові реформи та зниження податків у США стали частиною того, чого за перший рік досягнув президент Трамп. Це, за словами міністра, принесе «буквально трильйони доларів» назад до США. Мнучін заявив, що Сполучені Штати прагнуть досягти рівня зростання економіки до показника 3%, що, на його переконання, буде сприятливим не лише для США, але й для світової економіки. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Стівен Мнучін, міністр фінансів США
Фото IMF Staff Photograph/Stephen Jaffe

Міністр торгівлі США Вілбур Росс вважає, що скорочення податків у США не створює жодних торгових бар’єрів. «Раніше США працювали на неконкурентоздатній моделі, але зараз вона дуже конкурентоспроможна», – говорить Росс.

Росс також торкнувся питання вільної торгівлі та наполіг на тому, що будь-які заходи, які застосовує Америка – це відповідь на «неадекватну поведінку» торгових партнерів США. «Багато країн гарно ставляться до риторики вільної торгівлі, але насправді практикують протекціонізм», – зазначив Росс.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Вілбур Росс, міністр торгівлі США
Фото United States Patent and Trademark Office

10:30 Прес-конференція: «Запуск глобального центру кібербезпеки «. Всесвітній економічний форум оголошує про створення нового Глобального центру кібербезпеки для створення безпечного глобального кіберпростору. Центр почне свою роботу у березні 2018 року.

Без належної оборони кібератаки можуть підривати економіку країн та загрожувати безпеці суспільства. Кількість кібератак, зареєстрованих підприємствами, також зростає. За останні п'ять років їх стало більше майже удвічі до 2017 року – в середньому на 130 порушень – на бізнес.

«В зв'язку з появою інтернету речей та полегшення доступу до інтернету ризики зростають, але компаніям необхідно більше співпрацювати та глобальніше дивитися на проблему, проте це потребує побудови відповідних відносин», каже Кім Коро, старший віце-президент Qualcomm Technologies.

Алоїс Цвінггі, керуючий директор Всесвітнього економічного форуму, вважає, що кібербезпека – це проблема управління ризиками. Компанії повинні мати чітке розуміння своїх стратегій, а також готувати раду директорів і топ-менеджмент до великих хакерських атак, наче до навчальної пожежної тривоги.

10:10 Петер Маурер, президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) під час зустрічі Всесвітнього Економічного Форуму вирішив нагадати світовим лідерам про необхідність надання допомоги та захисту цивільним особам, які потрапили у зони воєнних дій. Якщо цього не відбудеться, то результатом буде глобальна нестабільність, серйозні руйнування соціальних та економічних систем та нездатність досягти цілей стійкого розвитку.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Петер Маурер, президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ)
Фото World Economic Forum

Члени міжнародного комітету Червоного Хреста вважають, що ці сім основних питань визначать гуманітарну програму в 2018 році: 

1.  Звітна картка міжнародного співтовариства про конфлікти
2.  Відновлення міських зон, зруйнованих під час бойових дій
3.  Трансформація гуманітарної фінансування
4.  Міжнародне гуманітарне право
5.  Не забувати про людей, що лишилися у зонах воєнних дій
6.  Кібератаки та нова воєнна зброя 
7.  Використання технологій на благо

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція

10:00 Розпочинається другий день панельних дискусій у Давосі. Пропонуємо слідкувати за цими сесіями:

12:30 – Сприяння е-комерції: малі підприємства, глобальні гравці
14:30 – Соціальний договір XXI століття
15:20 – Спеціальне звернення Ангели Меркель, канцлера Німеччини
16:30 – Інсайт: ідеї з Сундар Пічаєм, генеральним директором Google
18:30 – спеціальне звернення Еммануеля Макрона, президента Франції

В Українському домі відбудеться три панельні дискусії сьогодні.

11:00 Де буде наступна криптогавань? 
14:00 Нові глобальні технохаби
17:00 Data Science: забезпечуючи контроль людини над даними

З повним розкладом офіційних подій можна ознайомитись тут.

09:30 Трансляція першого дня доступна тут. Основні теми першого дня форуму – це загальний оптимізм і фокус на гендерних проблемах. Ключовими спікерами були прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який закликав інвестувати в Індію та й загалом допомагати з технологіями країнам, що розвиваються, а також Джастін Трюдо, який основний акцент зробив на гендерній нерівності. З нашим оглядом першого дня можна ознайомитись тут.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Фото World Economic Forum

09:00 Вчора ввечері близько 2000 демонстрантів пройшли вулицями Цюріха в знак протесту проти візиту Дональда Трампа на Всесвітній економічний форум. Зазначається, що попри заборону та посилені заходи безпеки, невеликій групі демонстрантів із 20 осіб вдалося прорвати охорону та висловити свою незгоду і в самому Давосі. 

«Трамп – лише один з тих, з ким не ми погоджуємось. Щороку ми протестуємо проти ВЕФ, не залежно від того, чи приходить туди Трамп. Трамп просто, напевне, найкраще уособлює цей світ», – сказав протестувальник Алекс Хедінджер.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло