НБУ хоче отримати $2 млрд траншу від МВФ у 2018 році

НБУ хоче отримати $2 млрд траншу від МВФ у 2018 році

У центробанку за рахунок нових траншів розраховують збільшити міжнародні резерви до $20,5 млрд

НБУ хоче отримати $2 млрд траншу від МВФ у 2018 році
фото: shutterctock

Національний банк України в 2018 році очікує надходження від Міжнародного валютного фонду фінансування на суму близько $2 млрд. Про це повідомляється в прес-релізі центробанку.

НБУ також розраховує на отримання урядом України кредитів від ЄС і Світового банку (СБ).

«Все це дозволить збільшити міжнародні резерви до $20,5 млрд (або 3,7 місяця імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року», – зазначено в повідомленні.

За даними НБУ, основним ризиком для реалізації зазначеного сценарію є відсутність прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для збереження макрофінансової стабільності та подальшої співпраці з МВФ.

Крім того, Нацбанк попереджає, що дострокове припинення програми з МВФ може загрожувати погіршенням умов доступу на міжнародні фінансові ринки, що своєю чергою може привести до посилення девальваційних та інфляційних очікувань, а також до зростання ймовірності проблем з обслуговуванням зовнішніх державних зобов'язань в найближчі роки.

У 2018–2020 роках уряд і НБУ повинні заплатити за зовнішніми боргами понад $16 млрд.

«Тому, на думку НБУ, для збереження макрофінансової стабільності України критично важливим є продовження співпраці з МВФ у рамках не тільки поточної, а й нової програми», – зазначено в повідомленні.

Нацбанк при цьому вказує, що в 2019 і 2020 роках очікується формування дефіциту зведеного платіжного балансу і скорочення міжнародних резервів через пікові виплати за зовнішнім державним боргом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті