«Укрзалізниця» планує заробляти на Wi-Fi

«Укрзалізниця» планує заробляти на Wi-Fi

Держкомпанія хоче зробити платний Wi-Fi в «Інтерсіті+» та на вокзалах

«Укрзалізниця» планує заробляти на Wi-Fi
Фото: Shutterstock

ПАТ «Укрзалізниця» планує зробити платний Wi-Fi для пасажирів в «Інтерсіті+» та на вокзалах, повідомляє Finance.ua.

Про це в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» сказав в. о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

«Wi-Fi на сьогодні забезпечені поїзди категорії «Інтерсіті+». Ми продовжуємо роботу, пов’язану з поліпшенням якості сигналу і з якістю пропускної здатності трафіку. Тут є один принциповий момент, на який ми все не наважимося. Ви знаєте, що на сьогодні це безкоштовна послуга. Водночас у більшості країн Європи, де в поїздах надається послуга Wi-Fi, вона платна», – сказав Кравцов.

Так, за його словами, Укрзалізниця розглядає кілька шляхів вирішення цієї проблеми. «Перший – це залишити послугу безкоштовною і покращувати її якість в нинішньому стані, другий – зробити її платною для пасажирів», – зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи потрібен буде пасажирам ключ до Wi-Fi, керівник ПАТ зазначив, що можливі різні підходи – ключ, пароль, QR-коди. Можливий також захід банківською карткою або використання реклами. «Такий рекламний підхід дозволяє окупити витрати на розширення мережі. Приклади цього вже є – в аеропортах. І ми плануємо реалізацію такої концепції на залізничних вокзалах. Отримуючи півгодинний, часовий або десятихвилинний доступ до мережі, пасажир отримує рекламний контент, який оплачує рекламодавець», – пояснив Кравцов.

На питання, який з варіантів буде обраний і коли він буде затверджений, керівник «Укрзалізниці» наголосив, що це залежить від переговорів з підрядниками і від економічних умов, оскільки компанія хоче реалізувати цей проект без додаткових витрат для себе.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті