Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
«Найкраща програма боротьби з бідністю – це зарплата». Про що розповів Трамп у Давосі

«Найкраща програма боротьби з бідністю – це зарплата». Про що розповів Трамп у Давосі

Повний текст виступу американського президента

«Найкраща програма боротьби з бідністю – це зарплата». Про що розповів Трамп у Давосі
Фото World Economic Forum

Що цікавого відбувається під час четвертого дня Давосього форуму, слідкуйте у нашій текстовій трансляції.

Президент США Дональд Трамп почав з того, що він прибув на форум представляти інтереси американського народу, а також підтвердити, що Америка готова до дружби і партнерства для створення кращого світу.

Як і всі нації, представлені на цьому форумі, Америка сподівається на майбутнє, в якому кожен може процвітати, і кожна дитина може вирости без насильства, бідності і страху, каже він.

Про економіку США

За словами Трампа, після багатьох років застою економіка США зростає. Фондовий ринок бʼє один рекорд за іншим, і він з моменту обрання Трампа президентом збільшився на більш ніж $7 трлн.

Довіра споживачів, впевненість у бізнесі і впевненість у виробництві є найвищими за останні десятиліття, додав він.

З моменту обрання Трампа США створили 2,4 млн робочих місць, а оптимізація умов ведення бізнесу знаходиться на рекордно високому рівні. Безробіття найнижче за майже півстоліття, за його словами.

Трамп оголосив, що ще ніколи Америка не була такою відкритою для бізнесу й інвестицій.

Про скорочення корпоративного податку

«Ми знизили ставку корпоративного податку з 35% аж до 21%. В результаті мільйони робочих отримали податкові пільги від своїх роботодавців у розмірі до $3 тисяч. Очікується, що законопроект про скорочення податків підніме середній дохід американської сім'ї більш ніж на $4 тисячі», – додає він.

І найбільша в світі компанія Apple оголосила, що принесе Америці $245 млрд прибутку, працюючи за кордоном. Протягом наступних п'яти років загальний обсяг інвестицій в економіку Сполучених Штатів складе більше $350 млрд.

Він додав, що його адміністрація скасувавла 22 непотрібні регулятивні норми, які заважали веденню бізнесу.

Трамп наголосив, що, як президент Сполучених Штатів, він завжди буде ставити Америку на перше місце, як це має робити будь-який інший лідер своєї країни.

«Але America First не означає, що Америка самотня. Коли Сполучені Штати зростають – зростає і світ. Процвітання США створило незліченні робочі місця по всьому світу, і прагнення до досконалості, творчості та інновацій у Сполучених Штатах призвело до важливих відкриттів, які допомагають людям в усьому світі  стати благополучними і здоровими», – заявив президент.

Про глобальну торгівлю

«Поки Сполучені Штати проводять внутрішні реформи, для створення робочих місць і зростання, ми також працюємо над реформуванням міжнародної торгової системи, щоб вона сприяла поширенню процвітання і винагороджувала тих, хто грає за правилами», – каже Трамп.

«У нас не буде вільної і відкритої торгівлі, якщо деякі країни просто користуються іншими. Ми підтримуємо вільну торгівлю, але вона повинна бути справедливою і взаємною. Тому що, врешті-решт, несправедлива торгівля підриває нас усіх», – зазначив він.

Сполучені Штати більше не закриватимуть очі на недобросовісні економічні звʼязки, зокрема масове розкрадання інтелектуальної власності, промислові субсидії. Ці та інші хижацькі види поведінки спотворюють світові ринки і завдають шкоди підприємствам і працівникам – не тільки в США, але й по всьому світу.

Про міжнародні торговельні угоди

«Тільки наполягаючи на справедливій і взаємній торгівлі, ми можемо створити систему, яка працює не тільки для США, а й для всіх країн.

Як я вже сказав, США готові обговорювати взаємовигідні двосторонні торговельні угоди з усіма країнами. Сюди входять країни TPP (Транстихоокеанського партнерства). У нас вже є угоди з деякими з них. Ми б могли вести переговори й з іншими країнами, якщо це буде в наших інтересах», – зазначив американський лідер.

«Найкраща програма боротьби з бідністю – це зарплата». Про що розповів Трамп у Давосі
flicr.com

Про енергію

«США знімають власні обмеження на виробництво енергії, щоб забезпечити доступну енергію нашим громадянам і підприємствам, а також сприяти енергетичній безпеці наших друзів по всьому світу. Жодна країна не повинна бути заручницею одного постачальника енергії», – заявив Трамп.

Про безпеку та тероризм

«Ми вкладаємо історично рекордні інвестиції в американську армію, тому що неможливо процвітати, не маючи безпеки», – зазначив Трамп.

«Щоб зробити світ безпечнішим і викорінити тероризм, ми просимо наших друзів і союзників інвестувати кошти у власну безпеку і виконувати свої фінансові зобов'язання. Наша спільна безпека вимагає, щоб кожен вніс свою справедливу частку.

Моя адміністрація доклала історичних зусиль у Раді Безпеки ООН і в усьому світі, щоб об'єднати всі цивілізовані країни і спрямувати максимальний тиск на припинення ядерної програми Північної Кореї. Ми продовжуємо переконувати партнерів не підтримувати іранських терористів і блокувати шлях Ірану до ядерної зброї.

Ми також працюємо з союзниками і партнерами по знищенню джихадиських терористичних організацій, таких як ІДІЛ», – розповів Трамп.

Про імміграцію

«Питання імміграції для нас – це питання національної та економічної безпеки. Америка – сучасна економіка, але наша імміграційна система застрягла в минулому. Ми повинні замінити теперішню систему міграції сімей з родичами на систему, засновану на особистих заслугах, яка вибирає з мігрантів тих, хто здатний внести вклад в нашу економіку, підтримувати себе фінансово і зміцнювати нашу країну».

Про робочі місця

«Ми знаємо, що найкраща програма боротьби з бідністю – це зарплата. Щоб бути успішним, недостатньо інвестувати в нашу економіку – ми повинні інвестувати в наших людей. Коли про людей забувают – світ стає роздробленим», – зазначив Трамп.

* * * 

Після промови ведучий поставив Трампу кілька питань. Зокрема, про те, який життєвий досвід допоміг йому на посаді президента?

«Я завжди був хороший в бізнесі, – відповів Трамп, – а в Овальному кабінеті ніколи не було бізнесмена. Раніше це були генерали або політики».

Трамп додав, що його досвід роботи з пресою також допоміг йому підготуватися до президентства. Він сказав, що ніколи не усвідомлював, наскільки похмурою, злою, агресивною і фейковою може бути пресса, поки не став президентом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті