Волкер: США розпочали підготовку до передачі «Джавелінів» Україні

Волкер: США розпочали підготовку до передачі «Джавелінів» Україні

Спецпредставник запевнив, що США та ООН ніколи не погодяться на запровадження миротворчої місії на Донбасі на умовах Росії

Волкер: США розпочали підготовку до передачі «Джавелінів» Україні
Фото U.S. Embassy Kyiv Ukraine

США розпочали підготовку до передачі протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» Україні. Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Мужненко заявив, що українська армія отримає озброєння через півроку. Волкер наголосив, що на підготовку потрібен час.

«Потрібен час, щоб усе підготувати: об’єкти, де все зберігатиметься, способи передачі. Ми працюємо над тим, як їх транспортувати і залучити до роботи Збройних сил».

Американська сторона прагне заповнити деякі «білі плями» в оборонних потужностях України задля того, щоб завадити подальшому розпалюванню конфлікту на Донбасі.

«І я хочу наголосити, що це оборонна техніка. Вона корисна тільки, коли є танковий напад. Тоді їх можна нейтралізувати. Тож це – саме захисне озброєння, не для нападу і не для застосування на лінії конфлікту».

Волкер переконаний, що проти Росії не варто застосовувати тактику, яку пропонував міністр МЗС України Павло Клімкін, – позбавлення Росії права вето, визнавши її стороною конфлікту на рівні Ради безпеки ООН.

«Дуже важливо комунікувати з Росією безпосередньо. Вона відіграє важливу роль у цьому конфлікті. І якщо ми хочемо його вирішити, потрібно працювати з Росією. Вона повинна погодитися припинити конфлікт».

На думку спецпредставника, якщо на Донбасі не буде російських сил та діятиме міжнародна миротворча місія, можна буде потім домовитись про «місцеві вибори легітимної влади в регіоні – мерів, сільських голів, очільників областей – це і стане кроком уперед, що може завершити конфлікт».

Волкер також запевнив, що ані США, ані ООН ніколи не погодяться на запровадження миротворчої місії для Донбасу на умовах Росії.

Нагадаємо: днями представник Росії Владислав Сурков повідомив, що озвучені Куртом Волкером пропозиції на зустрічі в Дубаї виглядають такими, що реально реалізувати. Росія готова обговорити розгортання місії ООН на сході України. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло