Омелян поділився планами щодо формування тарифів на вантажні перевезення

Омелян поділився планами щодо формування тарифів на вантажні перевезення

Мінінфраструктури вважає, що має бути два види тарифів: станційний і тариф на тонно-кілометр

Омелян поділився планами щодо формування тарифів на вантажні перевезення
Фото УНІАН

Цього року Міністерство інфраструктури планує повністю завершити формування вертикалей холдингової компанії «Укрзалізниця» за напрямками та розібратися з тарифом на вантажні перевезення. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає БізнесЦензор.

«Я особисто додержуюсь думки, що в нас має бути два види тарифів – це станційний і тариф на тонно-кілометр», – заявив мінінфраструктури.

Передбачається, що тариф не залежатиме від класу вантажу для низькомаржинальної продукції, такої як щебінь або вугілля. Для таких вантажів, швидше за все, буде введено систему компенсації.

«Але треба робити зближення тарифів за класністю. Бо те, що зараз є, – це підґрунтя для корупції», – зазначає Омелян.

Наприкінці минулого року було скасовано розпорядження Кабміну №209 від квітня 2012 року, згідно з яким ціна інвентарного парку УЗ була набагато нижче за ринкову.

«За рахунок цієї дельти всі бавилися. Ціна за подачу вагону доходила до 2000 грн. Ця сума йшла готівкою в кишені окремих осіб», – розповів міністр.

На сьогодні тарифи «Укрзалізниці» одні з найнижчих на континенті, тому Мінінфраструктури планує збільшити тарифи на вантажні перевезення, а також залучити інвестиції  для масштабної модернізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло