Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Британія мріє про вільну торгівлю з Китаєм

Британія мріє про вільну торгівлю з Китаєм

Пекін не проти, але офіційні переговори зможуть стартувати лише після виходу країни з ЄС

Британія мріє про вільну торгівлю з Китаєм
фото Shutterstock

Велика Британія прагне підписання угоди про вільну торгівлю з Китаєм та робитиме більше для виходу британських компаній на китайський ринок. Про це заявила прем’єр-міністр країни Тереза Мей, передає Reuters.

Амбітна довгострокова мета укласти угоду з країною з другою у світі за величиною економікою стане провідною під час триденного візиту Мей до Китаю.

«Китай – це країна, з якою ми хочемо підписати торгову угоду, – заявила Мей. – Але, я думаю, що ми маємо зробити все можливе протягом цього проміжку часу… з погляду потенційних бар’єрів для торгівлі та відкриття ринків для забезпечення… британських підприємств, які здатні вести хорошу торгівлю в Китаї».

На КНР припадає лише невелика доля британського експорту: в 2016 році показник становив 3,1% (з ЄС – 43%).

У той час як дипломатичні джерела говорять, що Китай висловив готовність до співпраці з Великобританією, офіційні переговори не зможуть розпочатися, доки Британія не вийде зі складу ЄС. Як правило, переговори щодо вільної торгівлі займають багато років.

Лондон також дал чіткий сигнал китайським компаніям, що країна відкрита для бізнесу.

Велика Британія стала першою західною країною, яка підписала контракт із китайським Азійським банком інфраструктурних інвестицій, а британський міністр фінансів Філіпп Хаммонд брав участь у саміті, присвяченому флагманській ідеї щодо створення сучасного Шовкового шляху в Пекіні минулого року. 

Як повідомлялося раніше, президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підписати торгову угоду з Великою Британією після Brexit та стати її «великим торговим партнером».

Нагадаємо: торговий дефіцит США з Китаєм досягнув рекордних $275,81 млрд в 2017 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті