Прем'єр-міністр ініціює нові дотації для найбільших виробників курятини

Прем'єр-міністр ініціює нові дотації для найбільших виробників курятини

Виробники будуть отримувати до 350 грн за кожну курку як компенсацію за будівництво та реконструкцію птахофабрик

Прем'єр-міністр ініціює нові дотації для найбільших виробників курятини
Фото: pixabay.com

Найбільші виробники курятини отримають левову частку дотацій з державного бюджету. Згідно з проектом постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», у 2018 році програма державної підтримки тваринництва буде поширена також на птахівництво. Про це пише Економічна правда.

У програму додано дві нові форми державної підтримки, які можуть знову дозволити птахівникам отримати левову частку дотацій з державного бюджету.

По-перше, виробники курятини у 2018 році будуть отримувати до 350 грн бюджетних коштів у розрахунку на одну курку як компенсацію за будівництво та реконструкцію птахофабрик. Зокрема, уряд пропонує компенсувати 25% капітальних витрат на птахофабрики.

По-друге, птахофабрики також можуть отримати дотації у вигляді компенсації 25% тіла залучених в банках кредитів. Загалом передбачається, що птахофабрики, тваринницькі ферми та доїльні зали можуть компенсувати чверть кредитів, розмір кожного з яких не перевищує 350 млн грн.

У 2017 році птахівники отримували дотації у формі так званої квазіакумуляції ПДВ. Пропозиції фінансувати птахівництво шляхом підтримки будівництва птахокомплексів з'явилися вперше цього року в новому проекті порядку.

Також вперше з'явилися дві вище згадані програми – з компенсації 25% капітальних витрат на будівництво птахоферм та 25% компенсації тіла кредиту.

Крім того, уряд пропонує надавати дотації за утримання корів у розмірі 1500 грн у рік на одну голову. Також населення зможе отримувати дотації на телят: 300 грн за голову віком від 1 до 5 місяців та 1000 грн – віком від 5 до 9 місяців, 2500 грн – віком від 9 до 12 місяців.

Головним розпорядником бюджетних коштів буде Мінагрополітики. На рівні обладміністрацій мають бути створені конкурсні комісії, які займатимуться відбором компаній для отримання держпідтримки.

Загалом у рамках програми підтримки тваринництва на 2018 рік передбачено виділення 4 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло