АМКУ: Україна «пасе задніх» на ринку лотерей

АМКУ: Україна «пасе задніх» на ринку лотерей

Саме тоді, коли Європа за рахунок цього бізнесу підтримує спорт, мистецтво, здоров΄я, освіту, екологію, милосердя

АМКУ: Україна «пасе задніх» на ринку лотерей
Фото з Facebook Державного уповноваженого в АМКУ Агії Загребельської

Український лотерейний ринок може повністю покрити бюджет країни на спорт та культуру, але отримує лише 2–3 млн євро на рік, але налічує тисячі ігрових салонів за повної відсутності контролю за ними і мільярди в «тіні», повідомила на своєму Facebook Державний уповноважений в Антимонопольному комітеті України (АМКУ) Агія Загребельська.

Так вона прокоментувала засідання АМКУ, яке так і не відбулося за відсутності кворуму і на якому мали розглядатися, зокрема, зміни до ліцензійних умов для учасників лотерейного ринку.

Так, Загребельська зазначила, що, наприклад, у Великобританії оператор лотерей щотижня спрямовує 38 млн фунтів на спорт, мистецтво, здоров΄я, освіту, екологію, милосердя.

Водночас в Україні, за її словами, обсяг сплачених лотерейними операторами коштів у порівнянні з 2013 роком знизився більш ніж на 90%. «В 2013 році це було 30,5 млн євро. Натомість вже у 2015 ця сума зменшилася до 1,3 млн. євро. – більше ніж на 95% (!!!)», – написала експерт.

АМКУ: Україна «пасе задніх» на ринку лотерей

Загребельська підкреслила необхідність змін законодавства у цій сфері. «Що це за норми? 10 років досвіду на ринку для виходу на ринок – це так звана «пропозиція Януковича», – зазначила вона і пояснила, що саме це закрило ринок для нових учасників, законсервувало на роки існуючих. «І єдиним виключенням були визнані державні банки», – додала вона.

За її словами, ще одним поштовхом до тінізації лотерей стала постанова уряду 2012 року, коли лотерейні білети виключили з бланків суворої звітності, а при проведенні миттєвих лотерей відсутня вимога з використання електронної системи прийняття ставок.

«Прості та очевидні речі: доки ми не розберемось з нормами, що загнали ринок в тінь, все так і залишиться. Ніяких змін не буде…», – прокоментувала Загребельська пропозицію про погодження ліцензійних умов, «що не змінюють жодним чином ситуацію на ринку, та навпаки ще більше цементують та консервують її ще на роки».

«Однак ми наполягаємо та будемо наполягати на тому, що проблеми ринку потрібно вирішувати тут і зараз. Реальні проблеми. Закрити очі та погодити ліцензійні умови в такій редакції, розуміючи все це, для мене недопустимо. І кожен, від кого залежить майбутнє цього ринку, від дії та підпису якого залежить, чи будуть проблеми вирішуватись, чи продовжуватись консервуватись та ховатись за бюрократією, є відповідальним за недоотримані сотні мільойонів бюджетом, за зламані життя та родини, за кожну дитину, що завтра зайде в «лотерейний зал», – резюмувала вона.

Про лотерейний бізнес і його «тіні», читайте у матеріалі Mind «Бізнес, якого нібито немає: як розвиваються інтернет-казино в Україні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло