Al Jazeera розслідує продаж UMH у 2013 році
Телеканал ставить питання, чи в достатній мірі вивчив продавець походження коштів Курченко і чи отримував гроші від угоди з Курченком Порошенко і, якщо так, то чи сплатив він з них податки
Телеканал Al Jazeera продовжив публікації про Україну в серії «Олігархи» розслідуванням операції з продажу Борисом Ложкіним, який пізніше став главою Адміністрації президента Петра Порошенка, медіахолдингу UMH, міноритарієм в якому у свій час був сам Порошенко, бізнесменові Сергію Курченку, близькому до попередньої влади, який нині ховається в Росії. Про це з посиланням на розслідування Al Jazeera пише Інтерфакс-Україна.
Згідно з повідомленням, телеканал наразі ставить питання, зокрема, чи в достатній мірі вивчив продавець походження коштів Курченка, і чи отримував гроші від угоди з Курченком Порошенко і, якщо так, то чи сплатив він з них податки.
У ході розслідування був опублікований договір про надання державним Укрексімбанком $160 млн кредиту компанії «ВЕТЕК Медіа Інвест» Курченко в зв'язку з купівлею UMH. За цими даними, частковою заставою виступали депозити іноземних компаній, що стали потім об'єктами розслідувань про спецконфіскації, а також документи про покупку монітарної частки в UMH компанії Британських Віргінських островів, що належить Порошенко
Разом з цим в Адміністрації президента повідомили, що Порошенко продав частки у всіх проектах UMH в 2012 і травні 2013 року, а угода з Курченко заявлена 21 червням, а закінчена кінцем жовтня 2013 року
Al Jazeera стверджує, що Порошенко вперше придбав акції UMH у вересні 2011 року, а через два тижні збільшив свою частку за рахунок купівлі додаткових акцій у компанії Torbock Holdings Limited, пов'язаної з тодішніми власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.
Телеканалу не вдалося отримати коментарі від Ложкіна, який до кінця 2012 року володів через Integrity International Holdings з Британських Віргінських островів трохи більше 80% UMH. Тоді нинішній президент володів трохи менше 3% UMH. Ще близько 12% було записано на номінального утримувача Deutsche Bank Trust, а інші належали української інвесткомпанії «Конкорд Капітал» і декільком інших міноритаріям.
У Al Jazeera направили запити Порошенко і Ложкіну в зв'язку з розслідуванням 6 лютого, а 7 лютого президент вивів екс-голову своєї адміністрації зі складу Націнвестради, де той займав пост секретаря.
Раніше повідомлялось, що інвестиційна компанія ICU допомагала екс-президенту Віктору Януковичу вивести з країни $1,5 млрд у період з 2012 по 2014 рік. Однак Валерія Гонтарєва спростовує інформацію арабського видання.
Разом з тим було повідомлено, що Генпрокуратура проводить економічну експертизу угод ICU через сумніви у легальності коштів та фінугод компанії.
Пізніше повідомлялося, що ГПУ поки не встановила причетність ICU до виведення $1,5 млрд Януковича. Експертиза триває.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].