Китайці почали відмовлятися від американської кукурудзи на користь української - ЗМІ
Це може призвести до зростання напруги в торговельних відносинах між Китаєм та США

Деякі китайські імпортери відмовилися від купівлі американської кукурудзина користь постачальника з України, оскільки Пекін посилив контроль над переробкою генетично модифікованих культур. Про це повідомляє Reuters.
«Трейдери цього року більш схильні купувати кукурудзу в Україні, тому що вона без ГМО і не вимагає дозволу на переробку. Навіть ті, хто замовив американську кукурудзу, скасували замовлення і переключились на Україну», – сказав аналітик Shanghai JC Intelligence Черрі Жанг.
Тривала зміна в настроях одного з найбільших імпортерів кукурудзи примусить непокоїтись американських фермерів, які готуються зібрати великий врожай цього року, що може призвести до зростання напруги в торговельних відносинах між Китаєм та США.
Торік Китай збільшив закупівлі американської кукурудзи, яка, здебільшого, є генетично модифікованою, що сприяло зростанню внутрішніх цін.
Однак цього року отримувати дозволи на обробку генетично модифікованої кукурудзи в Китаї стало складніше. Це спонукало компанії звернутись до закупівель немодифікованої кукурудзи в Україні.
Торік Україна поставила дві третини китайського імпорту, який, загалом, склав 2,38 млн тонн, а США поставили четверту частину обсягів імпорту кукурудзи.
За інформацією одного з трейдерів, ціни на експорт з України підскочили через зростання попиту і вийшли на найвищий рівень з липня 2016 року, склавши $180 за тонну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].