Генпрокурор вимагає звільнення голови Мінфіну Данилюка – нардеп

Генпрокурор вимагає звільнення голови Мінфіну Данилюка – нардеп

До Верховної Ради внесено постанову, якою пропонується парламенту визнати роботу Міністерства фінансів незадовільною

Генпрокурор вимагає звільнення голови Мінфіну Данилюка – нардеп
Фото УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з ініціативою відсторонити Олександра Данилюка від посади міністра фінансів. Про це пише народний депутат Сергій Лещенко, наводячи лист Луценка до Гройсмана від 28 грудня 2017 року, передає «Українська правда».

«Луценко ініціює відсторонення міністра фінансів з посади в уряді. Підставою для цього є начебто той факт, що департамент економічних злочинів Генпрокуратури (в народі – департамент Кононенка-Грановського) розслідує справу Данилюка на предмет можливої несплати податків», – пише Лещенко.

Нардеп зазначає, що в рамках цієї справи Державна фіскальна служба почала перевірку, а оскільки ДФС формально підпорядковується Міністерству фінансів («лише формально, оскільки керівника у фіскальної служби немає, а виконувач обов'язків є людиною Володимира Гройсмана»), то в Данилюка начебто є конфлікт інтересів.

«У своєму листі Луценко просить Гройсмана вирішити це питання, але, окрім як шляхом відсторонення з посади Данилюка, це зробити неможливо», – стверджує Лещенко.

«…Прошу вас розглянути питання про вжиття передбачених цим законом (стаття 28 закону України «Про запобігання корупції». – Mind) заходів для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи, про що повідомити Генеральну прокуратуру», – йдеться також у листі Луценка.

Нещодавно також стало відомо, що 8 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту визнати роботу Міністерства фінансів незадовільною й звільнити міністра фінансів Олександра Данилюка. Про це сказано в проекті постанови №8025.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті