Адміністрація Трампа хоче приватизувати Міжнародну космічну станцію – The Washington Post
Білий дім займається розробкою переходу станції в «приватні руки» з 2025 року

Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче до 2025 року приватизувати Міжнародну космічну станцію, перетворивши її на приватну компанію. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на внутрішній документ NASA.
Білий дім планує припинити фінансування станції після 2024 року, але не має наміру взагалі відмовлятись від орбітальної лабораторії та працює над планом переходу, який би перетворив МКС на приватне підприємство.
Очікується, що в проекті бюджету на 2019 рік адміністрація президента проситиме $150 млн на розвиток «комерційних структур та можливостей» для забезпечення приватизації станції.
План приватизації станції швидше за все матиме багато противників, оскільки США витратили майже $100 млрд на її будівництво та експлуатацію. Минулого тижня сенатор Тед Крус сказав, що сподівається, що нещодавні повідомлення NASA стосовно припинення фінансування МКС «виявляться необґрунтованими». На його переконання, «найдурнішим рішенням було б скасувати програму після мільярдів інвестицій в неї та коли вона є життєздатною».
У внутрішньому документі NASA містяться певні деталі приватизації станції. Під час підготовки плану переходу Білий дім «зробить запит аналізу ринку та бізнес-плану з комерційного сектора».
Перехід МКС в приватне володіння став би черговим сміливим кроком для NASA задля того, щоб космічне агентство могло зосередити свої ресурси на вивченні глибокого космосу.
За час правління Джорджа Буша НАСА зробило перші кроки та передало право на вантажні польоти на станцію компаніям SpaceX та Orbital ATK. Президент Барак Обама продовжив цю модель. Тепер адміністрація Трампа хоче ще більше просунути це державно-приватне партнерство.
Нагадаємо, 6 лютого компанія SpaceX запустила ракету Falcon Heavy з вантажем у вигляді капсули, в якій знаходиться особистий автомобіль засновника компанії Ілона Маска Tesla Roadster червоного кольору.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].