Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Мінфін пропонує запровадити електронний реєстр зупинених податкових накладних

Мінфін пропонує запровадити електронний реєстр зупинених податкових накладних

Скарги щодо зупинення реєстрації податкових накладних пропонується розглядати спеціальній комісії органів ДФС

Мінфін пропонує запровадити електронний реєстр зупинених податкових накладних
Фото: Shutterstock

Запровадити електронний реєстр зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування (ПН/РК) та наділити повноваженнями органи Державної фіскальної служби (ДФС) розглядати скарги про зупинення реєстрації ПН/РК, а також ввести «відсікаючий критерій» 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 000 грн для зменшення випадків зупинки реєстрації ПН, пропонує Міністерство фінансів.

Відповідний проект постанови «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН)» розміщено на сайті Мінфіну для громадського обговорення.

Документ передбачає закріпити за ДФС формування та ведення у відкритому доступі Реєстру зупинених ПН/РК та щоденну публікацію його на своєму офіційному веб-сайті, а також створення відповідних комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації і складаються з комісій Головних управлінь ДФС у областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС та Комісії ДФС.

«Пропонується, щоб для оперативного реагування ДФС встановлювала критерії оцінки ризиків. Аби забезпечити прозорість цього процесу, ДФС повинна попередньо узгоджувати ці критерії з Міністерством фінансів та публікувати на офіційному сайті», – йдеться на сайті Мінфіну.

Також для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії – «податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть».

Як зазначається в повідомленні про оприлюднення проекту документа, Мінфін завжди відкритий до діалогу та готовий спільно продовжити роботу над удосконаленням системи ризиків з ПДВ.

Mind писав, що станом на середину січня 2018 року ДФС відновила реєстрацію 35 100  ПН/РК на суму 1,6 млрд грн, яку було зупинено станом на 1 грудня 2017 року.

Нагадаємо: згідно з законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», з 1 січня 2018 року призупинено на два місяці дію механізму блокування ПДВ-накладних. Так, до 1 березня 2018 року Кабінет міністрів має розробити нові критерії, після чого система відновить свою роботу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті