Центральний банк РФ: за 2017 рік хакери вкрали з російських банків більше $17 млн

Центральний банк РФ: за 2017 рік хакери вкрали з російських банків більше $17 млн

Російська влада намагається виставити країну жертвою кіберзлочинності

Центральний банк РФ: за 2017 рік хакери вкрали з російських банків більше $17 млн
фото з pixabay.com

Хакерам вдалося вкрасти більше 1 млрд рублів ($17 млн) з російських банків, застосовуючи інструмент тестування безпеки Cobalt Strike. Про це повідомив офіційний представник Центрального банку РФ, передає Reuters.

Зазначається, що Росія знаходиться під пильним наглядом служб кібербезпеки у зв’язку з обвинуваченнями у здійсненні кібератак у Європі та США. Ці звинувачення Кремль спростовує.

Російська влада зараз намагається показати, що і Росія теж є жертвою кіберзлочинності, і що вона застосовує усіх можливих заходів для боротьби з нею.

Заступник голови Центрального банку Дмитро Скобелькін заявив, що в 2017 році було зареєстровано 21 «хвилю кібератак» із використанням інструменту Cobalt Strike.  

«Напади було здійснено на більш ніж 240 кредитних організацій, 11 з них були успішними. Вкрадена сума складає більше 1 млрд рублів», – сказав він.

Cobalt Strike – це інструмент безпеки, який використовується для перевірки сили кіберзахисту, але хакери його застосовували для нападів на банки в Росії та Європі.

Група, відома під назвою Cobalt, завдяки вищезазначеному інструменту, спромоглася здійснити атаки на банкомати у більш ніж 10 країнах у 2016 році. Завдяки шкідливій програмі банкомати самі видавали готівку.

Нагадаємо: на початку лютого в Києві було відкрито Центр реагування на кіберзагрози, який має на меті виявляти їх на ранніх стадіях виникнення.

До чого слід бути готовими українським підприємцям та чиновникам у сфері кібербезпеки у 2018 році та як можна використати гіркий досвід 2017-го, дізнайтеся з матеріалу Mind «Кібербезпека-2018: чого чекати бізнесу?»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті