Центральний банк РФ: за 2017 рік хакери вкрали з російських банків більше $17 млн
Російська влада намагається виставити країну жертвою кіберзлочинності

Хакерам вдалося вкрасти більше 1 млрд рублів ($17 млн) з російських банків, застосовуючи інструмент тестування безпеки Cobalt Strike. Про це повідомив офіційний представник Центрального банку РФ, передає Reuters.
Зазначається, що Росія знаходиться під пильним наглядом служб кібербезпеки у зв’язку з обвинуваченнями у здійсненні кібератак у Європі та США. Ці звинувачення Кремль спростовує.
Російська влада зараз намагається показати, що і Росія теж є жертвою кіберзлочинності, і що вона застосовує усіх можливих заходів для боротьби з нею.
Заступник голови Центрального банку Дмитро Скобелькін заявив, що в 2017 році було зареєстровано 21 «хвилю кібератак» із використанням інструменту Cobalt Strike.
«Напади було здійснено на більш ніж 240 кредитних організацій, 11 з них були успішними. Вкрадена сума складає більше 1 млрд рублів», – сказав він.
Cobalt Strike – це інструмент безпеки, який використовується для перевірки сили кіберзахисту, але хакери його застосовували для нападів на банки в Росії та Європі.
Група, відома під назвою Cobalt, завдяки вищезазначеному інструменту, спромоглася здійснити атаки на банкомати у більш ніж 10 країнах у 2016 році. Завдяки шкідливій програмі банкомати самі видавали готівку.
Нагадаємо: на початку лютого в Києві було відкрито Центр реагування на кіберзагрози, який має на меті виявляти їх на ранніх стадіях виникнення.
До чого слід бути готовими українським підприємцям та чиновникам у сфері кібербезпеки у 2018 році та як можна використати гіркий досвід 2017-го, дізнайтеся з матеріалу Mind «Кібербезпека-2018: чого чекати бізнесу?»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].