mind
Україна експортувала виноградних равликів на $360 000 за минулий рік
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Україна експортувала виноградних равликів на $360 000 за минулий рік

Один кілограм українських равликів продавався на експорт за ціною $1–1,3

Україна експортувала виноградних равликів на $360 000 за минулий рік
Фото: Shutterstock

Протягом минулого року Україна експортувала 347 000 тонн виноградних равликів (Helix Pomatia) на суму $360 000. Про Це повідомляє Бізнес Цензор.

Зазначається, що 342 000 тонн равликів було поставлено в Латвію до компаній Gardumeli, GAVENTA, BALTIC SNAILS, а 5000 тонн – у Польщу до компанії ATLAS. Вартість одного кілограма українських равликів продавався на експорт по за ціною $1–1,3.

Разом з цим повідомляється, що Україна продає равликів у п'ять разів дешевше ціни, за яку перероблені равлики з Латвії відправляються в Лондон.

У київських супермаркетах теж можна знайти українських равликів, вже готових до вживання. Вартість одного кілограма від 120 грн. Всього в Україні працює десять равликових ферм.

Разом з цим серед незвичайних товарів українського експорту відзначають чорну ікру осетрових: протягом 2017 року Україна експортувала 223 кг чорної ікри на суму $168 000. Також експортуються ентомофаги (хижі кліщі), їх протягом минулого року було експортовано на суму на $653 000. Та павуки – протягом минулого року Україна експортувала тарантулів, павуків-птахоїдів, Брахіпелма боемі, Моноцентропус Балфурі та Тринідадських шевронів на суму $3800. 

Український експорт здебільшого складається з аграрної продукції. Більше про особливості українського експорту читайте в матеріалі Mind «Інша Україна: як змінюється структура вітчизняного експорту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті