МАК назвав можливу причину аварії Ан-148 «Саратовских авіаліній»
Бортові самописці зафіксували, що прибори невірно показували швидкість літака

Комісія Міждержавного авіаційного комітету (МАК) з розслідування катастрофи літака Ан-148 «Саратовских авіаліній», що розбився в Підмосков'ї, завершила розшифровку даних бортового параметричного самописця і провела попередній аналіз інформації, повідомляє ТАСС з посиланням на повідомлення комітету.
«Чорний ящик» зафіксував розбіжності між показаннями датчиків швидкості незадовго до катастрофи.
За інформацією МАК, небезпечна ситуація на борту Ан-148 почала розвиватися через 2 хвилини 30 секунд після зльоту, коли літак досяг висоти близько 1300 метрів. У відомстві припустили, що причиною неправильної роботи приладів могло стати обмерзання.
«Попередній аналіз зареєстрованої параметричної інформації показав, що в ході всього польоту, що закінчився аварією, обігрів всіх трьох приймачів повного тиску (ППТ) перебував у вимкненому стані. У всіх інших польотах, наявних на самописці (ще 15 польотів), обігрів ППТ вмикався перед зльотом на виконавчому старті», – йдеться у повідомленні.
Фахівці комісії з розслідування також продовжують роботу на місці аварії, де завершується опис місця події і збір фрагментів конструкції літака для подальших досліджень.
Нагадаємо: пасажирський лайнер Ан-148 «Саратовских авіаліній» розбився після вильоту з московського аеропорту Домодєдово 11 лютого. Літак впав у районі села Степанівське Раменського району Московської області. На борту перебувала 71 особа – 65 пасажирів і 6 членів екіпажу, всі вони загинули.
Джерела повідомляли, що перед вильотом командир повітряного судна Валерій Губанов вирішив не обливати літак рідиною проти обмерзання.
Про наслідки аварії для української авіаційної промисловості читайте в матеріалі Mind «Катастрофа Ан-148: якими будуть наслідки для авіапрому».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].