МАК назвав можливу причину аварії Ан-148 «Саратовских авіаліній»

МАК назвав можливу причину аварії Ан-148 «Саратовских авіаліній»

Бортові самописці зафіксували, що прибори невірно показували швидкість літака

МАК назвав можливу причину аварії Ан-148 «Саратовских авіаліній»
Бортові самописці Ан-148
Фото: Міждержавний авіаційний комітет

Комісія Міждержавного авіаційного комітету (МАК) з розслідування катастрофи літака Ан-148 «Саратовских авіаліній», що розбився в Підмосков'ї, завершила розшифровку даних бортового параметричного самописця і провела попередній аналіз інформації, повідомляє ТАСС з посиланням на повідомлення комітету.

«Чорний ящик» зафіксував розбіжності між показаннями датчиків швидкості незадовго до катастрофи.

За інформацією МАК, небезпечна ситуація на борту Ан-148 почала розвиватися через 2 хвилини 30 секунд після зльоту, коли літак досяг висоти близько 1300 метрів. У відомстві припустили, що причиною неправильної роботи приладів могло стати обмерзання.

«Попередній аналіз зареєстрованої параметричної інформації показав, що в ході всього польоту, що закінчився аварією, обігрів всіх трьох приймачів повного тиску (ППТ) перебував у вимкненому стані. У всіх інших польотах, наявних на самописці (ще 15 польотів), обігрів ППТ вмикався перед зльотом на виконавчому старті», – йдеться у повідомленні.

Фахівці комісії з розслідування також продовжують роботу на місці аварії, де завершується опис місця події і збір фрагментів конструкції літака для подальших досліджень.

Нагадаємо: пасажирський лайнер Ан-148 «Саратовских авіаліній» розбився після вильоту з московського аеропорту Домодєдово 11 лютого. Літак впав у районі села Степанівське Раменського району Московської області. На борту перебувала 71 особа – 65 пасажирів і 6 членів екіпажу, всі вони загинули.

Джерела повідомляли, що перед вильотом командир повітряного судна Валерій Губанов вирішив не обливати літак рідиною проти обмерзання.

Про наслідки аварії для української авіаційної промисловості читайте в матеріалі Mind «Катастрофа Ан-148: якими будуть наслідки для авіапрому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті