Нідерландський міністр після скандалу з Путіним подав у відставку

Нідерландський міністр після скандалу з Путіним подав у відставку

За кілька днів він мав летіти до Москви на зустріч із російським колегою Лавровим

Нідерландський міністр після скандалу з Путіним подав у відставку
Twitter @HalbeZijlstra

Міністр закордонних справ Нідерландів Хальбе Зейлстра, який зізнався в тому, що насправді не був присутнім на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним у 2006 році, подав у відставку за день до робочої поїздки в Росію, де він мав зустрітися з російським колегою Сергієм Лавровим. Про це повідомляє Volkskrant.

«Я зробив невірний вибір, я не повинен був цього робити... Я не бачу іншого варіанту, крім як подати у відставку», – пояснив він своє рішення.

13 лютого офіційний представник російського МЗС Марія Захарова підтвердила, що в Москві очікують приїзду Зейлстри в середу.

У свою чергу прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте раніше зазначив, що міністр вчинив «нерозумно», проте подавати у відставку він не зобов'язаний.

Нагадаємо, глава голландського МЗС Хальбе Зейлстра не раз розповідав про те, що, перебуваючи з візитом на дачі Путіна як співробітник Shell у 2006 році, почув, як Путін розповідає представникам бізнесу про «велику Росію», яка розглядає Україну, Білорусь і Прибалтику як частину своєї території та хоче за будь-яку ціну знову приєднати ці землі, додавши ще й Казахстан.

Напередодні міністр зізнався, що на дачі Путіна знаходився насправді не він, а джерело, яке передало йому цю розмову, і яке політик не став розкривати.

Потім екс-директор Shell Єрун ван дер Веєр розповів, що він і був тим «джерелом», присутнім на дачі Путіна, і що президент РФ насправді нібито говорив про те, що історично «Велика Росія» більша, ніж сьогоднішня Російська Федерація, і колись до її складу входили землі України, Білорусі та Прибалтики, при цьому він не мав на увазі амбіцій щодо розширення території Росії, за словами ван дер Веєра.

У 2006 році Зейлстра працював у нафтогазовій компанії Shell. Міністром закордонних справ його призначили восени 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті