ДФС: міжнародні експерти продіагностують українську систему податкового адміністрування
Експерти протягом 2 тижнів проводитимуть оцінку з використанням інструменту TADAT
Іноземна делегація, яка розпочала свою роботу в Державній фіскальній службі, протягом 2 тижнів проводитиме діагностичну оцінку системи податкового адміністрування ДФС з використанням інструменту TADAT, йдеться в повідомленні на сайті ДФС.
Як зазначається, TADAT є глобальним діагностичним інструментом, який може бути використаний будь-якою країною з метою оцінки сильних та слабких сторін її системи податкового адміністрування.
Так, міжнародні експерти оцінять ефективність національного податкового органу відповідно до 9 ключових областей результативності. Зокрема, йдеться про ефективність управління ризиками та доходами (процес збору податків), своєчасність подання податкових декларацій та сплати податків, декларування достовірних даних.
«Ми абсолютно відкриті і готові надавати необхідну інформацію з метою об’єктивної оцінки всіх процесів, які відбуваються в фіскальній службі. На сьогодні затверджені концептуальні зміни щодо розвитку ДФС на найближчі 2 роки і логічним було б отримати незаангажовану думку міжнародної місії для внесення коректив в процес реформування, якщо це буде необхідно», – йдеться у повідомленні з посиланням на в. о. голови ДФС Мирослава Продана.
Крім того, Продан звернув увагу на успіхи в налагодженні системи відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), за яким сьогодні фактично 97% сум відшкодування платники податків отримують наступного місяця. А рік тому цей показник не перевищував 40%.
Також він поділився планами щодо законодавчих ініціатив, пов’язаних з підготовкою до прийняття законопроекту про податок на виведений капітал, «який замінить податок на прибуток».
«Це суттєво знизить податкове навантаження на бізнес, який планує розвиватися в Україні. Йдеться як про іноземні інвестиції, так і про внутрішньодержавні», – зазначив він.
Крім того, відповідно до доручення прем’єр-міністра України ДФС сьогодні працює над стратегією реалізації законодавчих змін для запровадження електронної акцизної марки і змінами в законодавстві щодо реєстраторів розрахункових операцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].