ДФС: міжнародні експерти продіагностують українську систему податкового адміністрування

ДФС: міжнародні експерти продіагностують українську систему податкового адміністрування

Експерти протягом 2 тижнів проводитимуть оцінку з використанням інструменту TADAT

Іноземна делегація, яка розпочала свою роботу в Державній фіскальній службі, протягом 2 тижнів проводитиме діагностичну оцінку системи податкового адміністрування ДФС з використанням інструменту TADAT, йдеться в повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, TADAT є глобальним діагностичним інструментом, який може бути використаний будь-якою країною з метою оцінки сильних та слабких сторін її системи податкового адміністрування.

Так, міжнародні експерти оцінять ефективність національного податкового органу відповідно до 9 ключових областей результативності. Зокрема, йдеться про ефективність управління ризиками та доходами (процес збору податків), своєчасність подання податкових декларацій та сплати податків, декларування достовірних даних.

«Ми абсолютно відкриті і готові надавати необхідну інформацію з метою об’єктивної оцінки всіх процесів, які відбуваються в фіскальній службі. На сьогодні затверджені концептуальні зміни щодо розвитку ДФС на найближчі 2 роки і логічним було б отримати незаангажовану думку міжнародної місії для внесення коректив в процес реформування, якщо це буде необхідно», – йдеться у повідомленні з посиланням на в. о. голови ДФС Мирослава Продана.

Крім того, Продан звернув увагу на успіхи в налагодженні системи відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), за яким сьогодні фактично 97% сум відшкодування платники податків отримують наступного місяця. А рік тому цей показник не перевищував 40%.

Також він поділився планами щодо законодавчих ініціатив, пов’язаних з підготовкою до прийняття законопроекту про податок на виведений капітал,  «який замінить податок на прибуток».

«Це суттєво знизить податкове навантаження на бізнес, який планує розвиватися в Україні.  Йдеться як про іноземні інвестиції, так і про внутрішньодержавні», – зазначив він.

Крім того, відповідно до доручення прем’єр-міністра України ДФС сьогодні працює над стратегією реалізації законодавчих змін для запровадження електронної акцизної марки і змінами в законодавстві щодо реєстраторів розрахункових операцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті