Захворіло у світі
5,606,925
Померло у світі
350,862
Вилікувалось у світі
2,300,985
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
МЗС Великобританії: відповідальність за атаку вірусу NotPetya лежить на російській армії

МЗС Великобританії: відповідальність за атаку вірусу NotPetya лежить на російській армії

Атаку було спрямовано не на отримання коштів, а на порушення роботи українських держустанов, фінансового та енергетичного секторів

МЗС Великобританії: відповідальність за атаку вірусу NotPetya лежить на російській армії
фото з pixabay.com

Британський МЗС офіційно звинуватив російську владу в організації кібератаки з використанням вірусу-вимагача NotPetya, який заразив минулого року сотні тисяч комп’ютерів. Про це повідомляє BBC.

«Влада Об’єднаного Королівства приходить до висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несе російська влада, а саме російська армія», – заявив заступник міністра закордонних справ Великобританії Тарік Ахмад.

У Британії від дії вірусу постраждали десятки організацій, включно із фінансовими та поштовими службами, але три чверті випадків зараження були зафіксовані в Україні.

У міністерстві переконані, що головною метою NotPetya було не вимагання коштів, а порушення роботи українських державний установ, фінансового та енергетичного секторів економіки.

«Ця атака показала наполегливе нехтування суверенітетом України. Безрозсудний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по усій Європі та наніс шкоди в сотні мільйонів фунтів», – заявив британський чиновник.

«Кремль поставив Росію в пряму опозицію до Заходу, однак так бути не повинно. Ми звертаємось до Росії із закликом стати тим самим відповідальним членом міжнародної спільноти, яким вона себе позиціонує, а не намагатись таємно його зруйнувати», – додав він.

Здогадки щодо того, що за вірусом стоїть російська сторона, висловлювали раніше і СБУ, і в американській компанії FireEye, яка займається кібербезпекою.

Втім, цю гіпотезу підтримують не всі, але достовірно встановити авторства вірусу можна, лише спіймавши хакера на гарячому.

Нагадаємо, внаслідок масштабної кібератаки в Україні в червні постраждали енергетичні та фінансові компанії, поштові сервіси та урядові організації. Атака зачепила і великі компанії по усьому світу.

До чого слід бути готовим українським підприємцям цього року, і яким чином можна скористатись гірким досвідом 2017-го, можна дізнатись із матеріалу Mind «Кібербезпека-2018: чого чекати бізнесу?»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті